Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Antrajame ES irJAV derybų raunde – investicijos ir energetika

ELTA 2015.09.08 13:45

Penktadienį Briuselyje pasibaigė Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų derybų dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) antrasis raundas. Didžiausias dėmesys derybų metu buvo sutelktas į investicijas ir energetiką, informuoja Europos Komisijos tarnyba.

Penktadienį Briuselyje pasibaigė Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinių Valstijų derybų dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) antrasis raundas. Didžiausias dėmesys derybų metu buvo sutelktas į investicijas ir energetiką, informuoja Europos Komisijos tarnyba.

„Daugeliu klausimų derybų metu pasiekėme akivaizdžios pažangos“, – per spaudos konferenciją pareiškė ES prekybos komisaras  Karelas De Guchtas.

Derybininkai dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TPIP) per lapkričio 11–15 dienomis vykusias derybas Briuselyje aptarė „taisykles paslaugų sferos, investicijų, energetikos, prekybos srityse, taip pat nemažai teisinių klausimų“.

Europos delegacijai vadovavo ES vyriausiasis derybininkas Ignacio Garcia-Bercero, JAV delegacijai – JAV prekybos atstovo, atsakingo už Europos ir Artimųjų Rytų šalis, padėjėjas Danas Mullaney.

Trečiasis prekybos derybų raundas vyks Vašingtone gruodžio 16–21 dienomis.

JAV ir ES tikisi, kad pasirašius sutartį dėl laisvosios prekybos zonos pavyks padidinti savo bendrąjį BVP šimtu milijardų dolerių per metus. Šiuo metu Vašingtonas ir Briuselis yra didžiausi prekybos partneriai pasaulyje, jų prekybos apyvarta praėjusiais metais siekė 646 mlrd. dolerių.

Tikimasi pradinį sutarties variantą turėti jau 2014 m. sausį, o visus jos aspektus aptarti ir galutinai patvirtinti iki kitų metų pabaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi