Pasaulyje

2013.11.15 22:32

ES nori panaikinti vizas Moldovai, bet ne Ukrainai ir Gruzijai

Edvardas Špokas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.11.15 22:32

Artėjant Vilniuje vyksiančiam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, gera žinia Moldovai – Europos Komisija (EK) patvirtino, kad ji atitinka visus bevizio režimo su Šengeno šalimis reikalavimus.

Artėjant Vilniuje vyksiančiam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, gera žinia Moldovai – Europos Komisija (EK) patvirtino, kad ji atitinka visus bevizio režimo su Šengeno šalimis reikalavimus.

„Artėjant Rytų partnerystės susitikimui, EK pristatė teisinį pasiūlymą panaikinti vizų režimą Moldovos piliečiams, turintiems biometrinius pasus. Tai gera naujiena žmonėms“, – teigia EK pirmininkas Jose Manuelis Barroso.

Moldovas premjeras Iurie Leanca sako, kad bevizio režimo šalis labai laukė.

„Ilgai laukėme to, ką jūs pasakėte apie vizų liberalizavimą, kad Moldova atitinka visus reikalavimus. Su šiomis naujienomis namo grįšiu labai laimingas“, – žurnalistams teigia Moldovos vyriausybės vadovas.

EK pasiūlymą šalių narių ministrams ketina perduoti dar šiais metais. Jam turės pritarti ne tik Taryba, bet ir Europos Parlamentas, kuris kitąmet jau ruošis rinkimams, todėl manoma, kad be vizų Moldovos gyventojai į Šengeno šalis galės važiuoti tik kitų metų pabaigoje.

Tuo metu nepaisant padarytos pažangos, Gruzijos ir Ukrainos gyventojams bevizio režimo teks palūkėti dar ilgiau.

„Ukraina pasistūmėjo kuriant biometrinių pasų teisinę bazę, priėmė kai kurias antikorupcijos nuostatas, tačiau šiose dviejose srityse ji turi nuveikti daugiau. Gruzijoje taip pat yra sričių, kuriose ji turi pasistūmėti į priekį, tai viena iš jų – prieglobsčio politika“, – sako EK atstovas Michele Cercone.

Derybos su Ukraina dėl bevizio režimo prasidėjo prieš penkerius metus, su Moldova – prieš trejus, o su Gruzija – prieš pusantrų. Bevizis režimas tiesiogiai nesiejamas su artėjančiu Rytų partnerystės susitikimu, tačiau EK atstovo teigimu, bet kokiu atveju tai parodo šių šalių pažangą.