Pasaulyje

2013.11.15 16:20

Didžiulis sprogimas Lenkijoje: yra žuvusiųjų, degė dešimt namų

15min.lt 2013.11.15 16:20

Mažame kaime šalia Didžiosios Lenkijos Ostruvo ekskavatoriaus vairuotojas pažeidė dujotiekį, praneša wyborcza.pl. Tai sukėlė dujų nuotėkį ir sprogimą bei didelį gaisrą. Naujienų portalo teigimu, du asmenys žuvo, 13 buvo sužeistų. Ugnis apėmė 10 namų ir du ūkinius pastatus.

Mažame kaime šalia Didžiosios Lenkijos Ostruvo ekskavatoriaus vairuotojas pažeidė dujotiekį, praneša wyborcza.pl. Tai sukėlė dujų nuotėkį ir sprogimą bei didelį gaisrą. Naujienų portalo teigimu, du asmenys žuvo, 13 buvo sužeistų. Ugnis apėmė 10 namų ir du ūkinius pastatus.

Per kaimą nutiestas dujotiekis, kurį valdo bendrovė „Gaz System“. Anot vietos gyventojų, jau maždaug metai darbininkai tiesia antrąją dujotiekio atšaką. Tikėtina, kad būtent statybų vietoje ketvirtadienio popietę ir nutekėjo dujos. Akimirksniu užsiliepsnojo aplinkiniai namai.

Ugniagesiai informuoja, kad ugnis apėmė du ūkinius pastatus ir 10 namų, iš kurių keletas visiškai sudegė.

„Gazeta Wyborcza“ cituoja Didžiosios Lenkijos Ostruvo prokuroro pavaduotoją Januszą Walczaką, kuris aiškino, kad dujotiekį pažeidė ekskavatoriaus vairuotojas. Prokuratūra tyrimą pradėjo tuoj po įvykio, tačiau negalėjo prieiti prie sprogimo vietos, nes ten tebegesinami gaisrai. Pagal baudžiamąjį kodeksą kaltajam dėl incidento gali grėsti iki 10 metų kalėjimo.

Kaimas šokiruotas. „Grįžinėjome į namus, kai pamatėme du didžiulius ugnies stulpus, kurių aukštis siekė keliasdešimt metrų. Viename iš užsiliepsnojusių namų gyveno mano pažįstama moteris su dviem vaikais, nežinau, kas jiems nutiko, ten negalima prieiti“, – pasakojo vietos gyventoja Agnieška.

Kitas gyventojas pasakojo tuo metu važiavęs automobiliu: „Tai buvo tarsi smūgio banga po bombos sprogimo, toks karšto oro gūsis. Išsigandau, kad nustums automobilį nuo kelio, į ratą atsitrenkė kažkokios nuolaužos.“

Liepsnos siekė net elektros linijas. Anot dar vienos vietos gyventojos, pasigirdo ūžesys ir užgeso elektra: „Kai išėjau į lauką, į mane pradėjo skristi akmenys, žemės, dulkės.“

20-metė mergina pasakojo, kad jos namas sudegė. „Ten buvo mano dviejų savaičių brolis, nežinau, kas jam nutiko, man neleidžia prieiti arčiau“, – išsigandusi pasakojo.

Didžiosios Lenkijos vaivadijos vaivada Piotras Florekas dar ketvirtadienį patvirtino, kad žuvo du žmonės, nors anksčiau policija kalbėjo apie tris aukas. Spėjama, kad tai darbininkai, dirbę šalia dujotiekio. Sužeista 13 asmenų.

 Didžiosios Lenkijos Ostruvo direktorius Dariuszas Bierla pasakojo, kad sunkiausia yra vienos moters būklė, kuri apdegė 30 proc. kūno. Kiti nukentėjusieji taip pat apdegė, tačiau nudegimai su gyvybei pavojaus nekelia. Tarp pacientų – ir vos vienerių metų vaikas, kuris apdegė 15 proc. kūno.

Į įvykio vietą suvažiavo gausios ugniagesių pajėgos, tačiau gaisrą užgesinti nebuvo lengva – temperatūra siekė apie 700 laipsnių, todėl ugniagesiai pasakojo iš pradžių negalėję prisiartinti prie liepsnų, todėl vanduo net nesiekė ugnies.

Anot P.Floreko, nukentėję gyventojai gaus po 6 tūkst. zlotų (4,93 tūkst. Lt) valstybės paramą. Taip pat žadama jiems suteikti laikiną būstą ir padėti atstatyti namus.

Vaivadijos tarnybos aiškina, kad pažeistas dujų vamzdis buvo 50 cm skersmens, slėgis jame buvo aukštas.

Penktadienį į įvykio vietą atvyko ir Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas. Jo teigimu, tiek ugniagesiai gelbėtojai, tiek medikai tinkamai reagavo į nelaimę ir laiku suteikė pagalbą, o tai lėmė, kad ir aukų, ir sugadinimų sąlygiškai nėra daug.

Trumpoje spaudos konferencijoje premjeras pareiškė užuojautą aukų šeimoms ir patikino, kad žuvusiųjų skaičius neturėtų padidėti. Taip pat D.Tuskas teigė, kad šiuo metu grėsmės gyventojams jau nėra, tačiau nelaimės vieta aptverta, nes ugniagesiai privalo galutinai užgesinti ugnį.