Naujienų srautas

Pasaulyje2013.11.14 13:49

„Pussy Riot“ narė perkelta į koloniją Sibire

BNS 2013.11.14 13:49

Rusijos kalėjimų administracija ketvirtadienį patvirtino, kad pankgrupės „Pussy Riot“ narė Nadežda Tolokonikova, apie kurią žinių nebuvo daugiau kaip tris savaites, buvo perkelta į koloniją Sibire.

Rusijos kalėjimų administracija ketvirtadienį patvirtino, kad pankgrupės „Pussy Riot“ narė Nadežda Tolokonikova, apie kurią žinių nebuvo daugiau kaip tris savaites, buvo perkelta į koloniją Sibire.

„Nuteistoji Tolokonikova atvyko į Rusijos kalėjimų tarnybos instituciją Krasnojarsko regione“, – sakoma pareiškime.

Tarnybos atstovas sakė, kad laiškas su tikslesne jos buvimo vieta buvo nusiųstas jos advokatui, ir kad jis pats neturi įgaliojimų skelbti tos informacijos.

Paklaustas apie N.Tolokonikovos sveikatą atstovas AFP sakė, kad ji yra „normali“, bet nenurodė, ar kalinė yra kalėjime, ar jo ligoninėje.

Apie 24 metų N.Tolokonikovą nieko nesigirdėjo 24 dienas nuo to laiko, kai ji buvo išvežta iš savo pirmosios kolonijos Mordovijos regione centrinėje Rusijoje. Anksčiau ji Rusijos žiniasklaidoje buvo paskelbusi laišką, kuriame aprašė „baisias“ kalėjimo sąlygas.

Neįprastai ilgas jos perkėlimas paskatino teisių gynimo organizacijas pareikalauti informacijos.

N.Tolokonikovos vyras Piotras Verzilovas anksčiau sakė manantis, kad jo žmona yra vežama į Žemutinio Ingašo miestą taigoje prie Transsibiro geležinkelio magistralės, maždaug 300 km nuo regiono centro Krasnojarsko ir už keturių laiko zonų nuo Maskvos.

Trys grupės „Pussy Riot“ narės – N.Tolokonikova, M.Aliochina ir Jekaterina Samucevič – pernai buvo nuteistos dėl 2012 metų vasarį surengtos „pankų maldos“ Kristaus Išganytojo katedroje Maskvoje, per kurią kritikavo V.Putiną ir su juo glaudžius ryšius palaikančią Rusijos Ortodoksų Bažnyčią.

Pernai spalį J.Samucevič bausmė buvo sušvelninta, o N.Tolokonikova ir M.Aliochina turėjo likti už grotų iki kitų metų kovo mėnesio.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi