Naujienų srautas

Pasaulyje2013.11.14 11:35

P. Coxo ir A. Kwasniewskio misija tęs pastangas dėl susitarimo su Ukraina

BNS 2013.11.14 11:35

Europos Sąjungos (ES) specialieji pasiuntiniai, bandantys padėti pasiekti istorinę asociacijos sutartį su Ukraina, tęs savo pastangas nepaisydami to, kad parlamentas Kijeve trečiadienį blokavo įstatymo projektą dėl kalinamos ekspremjerės Julijos Tymošenko paleidimo, sakė vienas pareigūnas.

Europos Sąjungos (ES) specialieji pasiuntiniai, bandantys padėti pasiekti istorinę asociacijos sutartį su Ukraina, tęs savo pastangas nepaisydami to, kad parlamentas Kijeve trečiadienį blokavo įstatymo projektą dėl kalinamos ekspremjerės Julijos Tymošenko paleidimo, sakė vienas pareigūnas.

Europos Parlamento aukšto rango pareigūnas teigė, jog visos šalys norėjo, kad buvęs Europos Parlamento pirmininkas Patas Coxas ir buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis tęstų savo darbą iki pat lapkričio 28–29 dienomis Vilniuje įvyksiančio Rytų partnerystės viršūnių susitikimo.

Tokiam sprendimui trečiadienį vakare pritarė ir Europarlamento Pirmininkų sueiga, kurią sudaro ES parlamento pirmininkas ir parlamento politinių frakcijų pirmininkai.

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas per spaudos konferenciją, surengtą po to, kai buvo pristatyta misijos ataskaita, sakė jog šis sprendimas buvo priimtas vienbalsiai, pritarus visų politinių frakcijų lyderiams.

Buvo pritarta sprendimui pratęsti misijos mandatą iki viršūnių susitikimo Vilniuje, sakė M. Schulzas.

Kalbėdamas apie misijos darbą Europos Parlamento vadovas paminėjo, kiek vizitų buvo surengta į Ukrainą, ir gyrė P. Coxą bei A. Kwasniewskį už jų indėlį ieškant politinio sprendinio dėl Ukrainos.

Susitikimo Lietuvos sostinėje pagrindinis akcentas turėtų būti sutarties su Ukraina pasirašymas, kuris reikštų ryžtingą šios buvusios sovietinės respublikos posūkį Vakarų link ir atvertų kelią jai vieną dieną tapti ES nare.

Rusija kategoriškai nepritaria šiam planuojamam susitarimui ir perspėjo Kijevą dėl galimų neigiamų pasekmių, jei jis pasirašys asociacijos sutartį.

Svarbi sąlyga yra opozicijos lyderės J. Tymošenko paleidimas, bet neeilinė Ukrainos parlamento sesija trečiadienį baigėsi be balsavimo dėl įstatymo projekto, pagal kurį ji būtų galėjusi išvykti gydytis į užsienį, todėl derybos pakibo ore.

Minėtas Europos Parlamento pareigūnas sakė, jog visos suinteresuotos šalys jaučia, kad „reikia paskutinį kartą pasistengti“, nes situacija Ukrainoje visą laiką evoliucionuoja.

Ukrainos parlamentas vėl susirinks lapkričio 19-ąją – kitą dieną po ES užsienio reikalų ministrų susitikimo, kurio darbotvarkėje svarbus klausimas bus Vilniaus viršūnių susitikimas.

A.Kwasniewskis anksčiau Kijeve sakė, kad kitą savaitę dar galimas paskutinis šansas.

„Mes suprantame, kad politiškai visa tai labai sunku. Bet mes viliamės, kad atsiras pakankamai geros valios prieiti prie konsensuso“, – sakė jis reporteriams Ukrainos parlamente – Aukščiausiojoje Radoje.

Tuo pačiu lapkričio 19-oji yra „paskutinis momentas padaryti visa, ką reikia padaryti“, pridūrė jis.

2012 metų birželio 11 dieną P. Coxas ir A. Kwasniewskis buvo paskirti stebėti procesinius veiksmus J. Tymošenko byloje. Jų misijos mandatas vėliau buvo pratęstas.

 Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi