Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Nušalintasis Egipto prezidentas kels bylą dėl perversmo

BNS2015.09.08 13:45

Nušalintasis Egipto islamiškų jėgų prezidentas Mohamedas Mursi ketina kelti bylą armijos paskirtai valdžiai dėl jo nušalinimo liepos mėnesį, trečiadienį žurnalistams sakė jo advokatas.

Nušalintasis Egipto islamiškų jėgų prezidentas Mohamedas Mursi ketina kelti bylą armijos paskirtai valdžiai dėl jo nušalinimo liepos mėnesį, trečiadienį žurnalistams sakė jo advokatas.

Mohamedas al Damati su teisininkų komanda pirmadienį aplankė M. Mursi kalėjime, kur jis laukia kito teismo posėdžio dėl protestuotojų žūties per metus trukusį prezidentavimo laikotarpį.

„Prezidentas ketina imtis teisinių priemonių dėl perversmo, ir tai bus pavesta gynybos komandai artimoje ateityje“, – sakė M. Damati žurnalistams.

„Yra skundų, kurie bus pateikti generaliniam prokurorui, (remiantis kuriais – BNS), tai, kas įvyko, buvo nusikaltimas“, – kalbėjo jis.

Pasak M. Damati, skundas gali būti pateiktas ir administraciniam teismui, prašant panaikinti generolo Abdelo Fattaho al Sisi sprendimą nuversti M. Mursi.

M.Mursi, pirmas demokratiškai išrinktas Egipto prezidentas, buvo kariškių nušalintas nuo valdžios liepos 3 dieną po masinių protestų, kuriuose reikalauta jo atsistatydinimo.

Jis tvirtina, kad tebėra teisėtas Egipto prezidentas ir nepripažįsta jį teisiančio teismo legitimumo.

Advokatų perskaitytame laiške nuverstasis prezidentas kartoja nepripažįstantis vykstančio teismo proceso ir perspėja apie būsimus ilgalaikius neramumus.

„Egiptas neatgaus stabilumo, jeigu nebus panaikintas šis perversmas“, – tvirtina M.Mursi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt