Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Havajai tampa dar viena JAV valstija, legalizavusia gėjų santuokas

BNS 2015.09.08 13:45

Havajai antradienį tapo dar viena JAV valstija, kurios įstatymų leidėjai nubalsavo už tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimą, ir tikriausiai dar šį mėnesį taps 15-ąja valstija, kur tokios santuokos bus leidžiamos.

Havajai antradienį tapo dar viena JAV valstija, kurios įstatymų leidėjai nubalsavo už tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimą, ir tikriausiai dar šį mėnesį taps 15-ąja valstija, kur tokios santuokos bus leidžiamos.

Havajų Senatas pritarė įstatymo projektui, kuriuo užtikrinama santuokų lygybė homoseksualiems asmenims ir kurį dabar turėtų pasirašyti gubernatorius Neilas Abercrombie.

„Noriu pasveikinti Havajų valstijos įstatymų leidžiamąją instituciją priėmus įstatymą, remiantį santuokų lygybę“, – sakė Havajuose gimęs prezidentas Barackas Obama, kurio pareiškimą paskelbė Baltieji rūmai.

„Su šiandienos balsavimu Havajai prisideda prie didėjančio valstijų būrio, kuris pripažįsta, kad su mūsų broliais ir seserimis gėjais ir lesbietėmis pagal įstatymą turėtų būti elgiamasi teisingai ir lygiai“, – sakoma pareiškime.

N.Abercrombie spalio mėnesį sušaukė specialią sesiją minimam įstatymo projektui priimti.

Prieš jai prasidedant generalinis prokuroras Davidas Louisas sakė, kad Havajai leidimus tuoktis tos pačios lyties asmenų poroms galėtų pradėti išduoti lapkričio 18-ąją.

Praėjusią savaitę Ilinojaus įstatymų leidėjai balsavo už gėjų santuokų legalizavimą. Tai buvo 15-asis tai padaręs valstijų parlamentas, bet manoma, kad šis Ilinojaus įstatymas įsigalios tik kitų metų birželį.

Kol kas gėjų santuokos leidžiamos 14-oje valstijų ir federalinėje sostinės apygardoje. Su Ilinojumi ir Havajais tokias santuokas leis kone trečdalis iš 50 JAV valstijų.

Birželio mėnesį JAV Aukščiausiasis Teismas atmetė Santuokos apsaugos aktą, kuriame santuoka buvo apibrėžta kaip vieno vyro ir vienos moters sąjunga. Tuo federalinei vyriausybei buvo leista pripažinti tos pačios lyties asmenų poras visais federaliniais klausimais, pavyzdžiui, bendrų pensijų lengvatų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi