Naujienų srautas

Pasaulyje2013.11.13 13:11

Sąlygos neįvykdė: neišleidžia J. Tymošenko gydytis

ELTA 2013.11.13 13:11

Ukrainos parlamentui antradienį nepavyko susitarti dėl įstatymo, kuris leistų kalinamai buvusiai premjerei Julijai Tymošenko vykti gydytis į užsienį. Neeilinis posėdis, kuriame buvo nagrinėjamas šis klausimas, baigėsi be balsavimo.

Ukrainos parlamentui antradienį nepavyko susitarti dėl įstatymo, kuris leistų kalinamai buvusiai premjerei Julijai Tymošenko vykti gydytis į užsienį. Neeilinis posėdis, kuriame buvo nagrinėjamas šis klausimas, baigėsi be balsavimo.

Įstatymo projektas dar nebaigtas, todėl deputatai negali dėl jo balsuoti, naujienų agentūra AP citavo parlamento pirmininką Vladimirą Rybaką. „Gėda!“ – skandavo opozicijos parlamentarai, kai buvo paskelbtas šis sprendimas.

Parlamentas prie klausimo svarstymo ketina grįžti lapkričio 19-ąją.

Atitinkamas įstatymas leistų kaliniui išvykti gydytis į užsienį, jei jis susirgtų. Jis galėtų būti pritaikytas ir sunkiai sergančiai J. Tymošenko.

Europos Sąjunga (ES) prieš tai padidino spaudimą Ukrainai. Jei Kijevas nepaleis opozicijos politikės J. Tymošenko, žlugs Asociacijos sutarties pasirašymas, kelis kartus pabrėžė Bendrijos užsienio reikalų ministrai.

Iki šiol planuota, kad sutartis tarp Ukrainos ir ES, kuri būtų pagrindas galimoms vėlesnėms stojimo deryboms, turėtų būti pasirašyta per ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimą, kuris lapkričio 28-29 dienomis vyks Vilniuje. Tačiau dabar ši data abejotina labiau nei bet kada.

Ukrainos opozicija yra už glaudesnius Ukrainos santykius su ES. Ji kaltina prezidentą Viktorą Janukovyčių siekiant suartinti buvusią Sovietų Sąjungos respubliką su Maskva ir sužlugdyti Asociacijos sutartį.

J. Tymošenko 2011 metų rugpjūtį dėl piktnaudžiavimo valdžia buvo nuteista septynerių metų laisvės atėmimo bausme. ES ministrai mano, kad nuosprendis buvusiai premjerei yra politiškai motyvuotas. Jie reikalauja atsisakyti „selektyvaus teisingumo“.

Kalinamai opozicijos lyderei yra diagnozuota tarpslankstelinio disko išvarža. Vokietijos medikai jau kelis kartus Ukrainoje apžiūrėjo stiprius nugaros skausmus kenčiančią J. Tymošenko. Šiuo metu Oranžinės revoliucijos lyderė guli Charkovo miesto ligoninėje, kur specialiai jai įrengta izoliacinė palata. 52 metų politikei lankytojus leidžiama priimti tik išskirtiniais atvejais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi