Naujienų srautas

Pasaulyje2013.11.13 14:11

Bulgarijos studentai pabandė blokuoti šalies parlamentą

BNS 2013.11.13 14:11

Bulgarijoje šimtai studentų antradienį pamėgino apsupti parlamente dirbančius įstatymų leidėjus, toliau protestuodami prieš socialistų vadovaujamą šalies vyriausybę.

Bulgarijoje šimtai studentų antradienį pamėgino apsupti parlamente dirbančius įstatymų leidėjus, toliau protestuodami prieš socialistų vadovaujamą šalies vyriausybę.

Vis dėlto jiems nepavyko pralaužti pastatą juosusios policijos užtvaros, nors į pareigūnus buvo svaidomi įvairūs daiktai. Kilus protestuotojų susirėmimui su riaušių policija, penki žmonės buvo sulaikyti.

Protesto akciją organizavo studentai, pirmadienį grandinėmis ir spynomis užrakinę didžiausią šalyje Sofijos universitetą, užėmę jo auditorijas ir neleidžiantys vesti paskaitų.

„Užimti universitetą neužtenka, vyriausybė mūsų negirdi ir visiškai ignoruoja, todėl parlamento blokada gali padėti“, – sakė Sofijos universiteto žurnalistikos studentas Stanislavas Kasčijskis naujienų agentūrai „Reuters“.

Ministras pirmininkas Plamenas Orešarskis darbą pradėjo gegužės mėnesį, kai po gatvės protestų dėl didelių komunalinių mokesčių buvo nuversta centro dešiniųjų vyriausybė.

Studentai reikalauja premjero P. Orešarskio vyriausybės atsistatydinimo, naujų rinkimų ir galo paplitusiai korupcijai politikoje.

„Mes norime pasilikti Bulgarijoje ir gyventi oriai. Mes žinome, kad tam, jog tai įvyktų, kažkas turi pasikeisti ir ši vyriausybė privalo pasitraukti. Ji yra supainiota visokio pobūdžio neaiškių interesų“, – sakė S. Kasčijskis.

Bulgarijos narystė Europos Sąjungoje nuo 2007 metų daugeliui bulgarų užtikrino gerovę, tačiau taip pat paskatino jaunus žmones emigruoti, tėvynėje paliekant vyresnio amžiaus ir skurdžiau gyvenančius asmenis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi