Naujienų srautas

Pasaulyje2013.11.11 14:57

Kasmet į vergiją parduodama 120 tūkst. moterų ir vaikų

15min.lt 2013.11.11 14:57

Europoje kovai su prekyba žmonėmis sutelktos didžiulės teisėsaugos pajėgos, tačiau prekyba žmonėmis vis dar trečia pagal pelną nusikaltimų rūšis.

Europoje kovai su prekyba žmonėmis sutelktos didžiulės teisėsaugos pajėgos, tačiau prekyba žmonėmis vis dar trečia pagal pelną nusikaltimų rūšis.

„Prekybos žmonėmis paplitimo mastas didžiulis. Jungtinių tautų duomenimis apie 120 000 moterų ir vaikų kasmet parduodama į vergiją. Vieni iš jų išlaisvinami, kiti – ne. 2012 m. Lietuvoje 14 asmenų pripažinta nukentėjusiaisiais, iš viso, Lietuvos „Caritas“ duomenimis, nukentėjusių buvo nuo 100 iki 120“, – teisėjams ir teisėjų padėjėjams Nacionalinėje teismų administracijoje surengtuose mokymuose sakė Lietuvos „Caritas“ projekto „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ koordinatorė Kristina Mišinienė.

Pasak projekto koordinatorės, tikroji problema ir tikrasis nusikaltimų mastas vis dar yra pogrindyje. Tačiau požiūris į prekybą žmonėmis keičiasi – anksčiau  nebuvo aišku, ar tai nusikaltimas, ar laisvo elgesio moterų verslas. Prekybos žmonėmis aukos sunkiai prisibelsdavo iki socialinių tarnybų ir atitinkamų institucijų. Šiandien pagalba prekybos žmonėmis aukoms – jau kompleksinis procesas.

Mokymuose „Kovos prieš prekybą žmonėmis problematika ir sprendimai Lietuvoje. Aukos psichologinis portretas: pažeidžiamumas ir priklausomybė” dalyvavę 49 teisėjai ir teisėjų padėjėjai supažindinti su naujausiomis prekybos žmonėmis formomis, išklausė ikiteisminių tyrimų problematikos, pristatytas psichologinis aukos portretas, pažeidžiamumas ir priklausomybė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi