Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Sutarimo su Iranu tikimasi „per ateinančius mėnesius“

BNS 2015.09.08 13:45

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pirmadienį pareiškė, kad Iranas nusigręžė nuo sutarties projekto. Jis teigia, kad sutarimą bus galima pasiekti „per ateinančius mėnesius“.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pirmadienį pareiškė, kad Iranas nusigręžė nuo sutarties projekto. Jis teigia, kad sutarimą bus galima pasiekti „per ateinančius mėnesius“.

Pasak J. Kerry, nutolta nuo per derybas Ženevoje turėto pasiūlymo, kuris, kaip jis tikino, būtų padėjęs „veiksmingiau“ apsaugoti Izraelį.

„Mūsų viltis – kad per ateinančius mėnesius galėsime rasti susitarimą, kuris atitiktų kiekvieno standartus“, – sakė J. Kerry, atkartodamas Prancūzijos pareiškimą, jog pasaulio galybės buvo priartėjusios prie seniai lauktos sutarties su Iranu dėl jo ginčijamos branduolinės programos.

„(Galingųjų šalių grupė) „P5 plius 1“ buvo vieninga šeštadienį, kai pateikėme mūsų pasiūlymą iraniečiams... Tačiau Iranas negalėjo jo priimti – tuo konkrečiu momentu jie negalėjo priimti“, – pažymėjo Amerikos diplomatijos vadovas.

Kalbėdamasis su žurnalistais per vizitą Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu Dabyje, J. Kerry dar kartą patikino Izraelį,. kad ta sutartis užtikrintų geresnę apsaugą žydų valstybei.

„Tai, ką darome, veiksmingiau apsaugos Izraelį“, – jis sakė po to, kai JAV ir Izraelis įsitraukė į besivystantį žodžių karą dėl tų derybų.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent`as Fabiusas pirmadienį pareiškė, kad Paryžius nebuvo „izoliuotas“ Ženevoje vykusiose derybose. Jos pasibaigė be konkrečių rezultatų – kaip kai kurie teigė, dėl itin atsargios Prancūzijos pozicijos.

„Prancūzija nėra nei izoliuota, nei šalis, einanti su banda. Ji yra nepriklausoma ir darbuojasi dėl taikos“, – pridūrė L. Fabiusas, atsakydamas į kritiką, jog Paryžius torpedavo susitarimą, kaip spręsti prieštaringai vertinamos Irano branduolinės programos klausimą.

Vadinamoji „P5 plius 1“ grupė, kurią sudaro penkios nuolatinės Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos narės bei Vokietija, vėl susitiks su Irano atstovais tame pačiame Šveicarijos mieste lapkričio 20-ąją, kur mėgins išspręsti nesutarimus bei sudaryti sutartį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi