Naujienų srautas

Pasaulyje2013.11.11 11:54

Sirijos opozicija sutiko dalyvauti taikos konferencijoje

ELTA 2013.11.11 11:54

Sirijos pagrindinė opozicinė koalicija pranešė, kad dalyvaus Ženevoje planuojamose taikos derybose, jei bus įvykdytos tam tikros sąlygos, praneša BBC.

Sirijos pagrindinė opozicinė koalicija pranešė, kad dalyvaus Ženevoje planuojamose taikos derybose, jei bus įvykdytos tam tikros sąlygos, praneša BBC.

Sirijos nacionalinė koalicija prašo garantijos, kad dar prieš prasidedant taikos konferencijai humanitarinės pagalbos agentūroms bus leidžiama patekti į užimtas Sirijos teritorijas ir bus paleisti politiniai kaliniai. Koalicija taip pat sako, kad konferencija turėtų baigtis politiniais pokyčiais Sirijoje. Prezidentas Basharas al-Assadas neturėtų gauti jokio posto laikinojoje Sirijos vyriausybėje. B. al-Assado vyriausybė atmeta bet kokias išankstines taikos konferencijos Ženevoje sąlygas.

Jungtinės Tautos (JT), JAV ir Rusija bandė surengti konferenciją iki lapkričio pabaigos. Vis dėlto, praeitą savaitę JT ir Arabų Lygos pasiuntinys Sirijos reikalams Lakhdaras Brahimis sakė, kad konferencija bus atidėta, bet jis vis dar bando ją surengti dar šiais metais.

Sirijos nacionalinė koalicija sprendimą dalyvauti derybose priėmė po dvi dienas Stambule vykusių derybų. Kelios didžiosios sukilėlių grupuotės taikos deryboms nepritaria, o B. al-Assado vyriausybė jau seniau sutiko dalyvauti. Kol kas derybų data nepaskirta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi