Pasaulyje

2012.07.30 14:46

Šiaurės Korėjos pareigūnas gandus apie reformas pavadino kvailomis svajonėmis

ELTA 2012.07.30 14:46

Šiaurės Korėjos pareigūnas pavadino gandus apie būsimas politines ir ekonomines reformas šalyje kvailomis svajonėmis, praneša BBC. Korėjos taikaus suvienijimo komiteto atstovas sekmadienį interviu KLDR valstybinei naujienų agentūrai pareiškė, jog neseniai pasirodę pranešimai, kad esą vadovybė rengia dideles ekonomines ir politines reformas, yra absurdiški.

Šiaurės Korėjos pareigūnas pavadino gandus apie būsimas politines ir ekonomines reformas šalyje kvailomis svajonėmis, praneša BBC. Korėjos taikaus suvienijimo komiteto atstovas sekmadienį interviu KLDR valstybinei naujienų agentūrai pareiškė, jog neseniai pasirodę pranešimai, kad esą vadovybė rengia dideles ekonomines ir politines reformas, yra absurdiški.

Valdininkas patikino, jog naujasis lyderis Kim Jong-unas ketina plėtoti karinį-pramoninį kompleksą ir kurti socializmą, kaip anksčiau darė jo tėvas. „Tikėtis, kad KLDR pradės reformas – tai kvailos svajonės, prilygstančios norui pamatyti saulėtekį vakaruose“, – pridūrė jis.

Liepos pabaigoje pasirodė nepatvirtintų pranešimų, kad Šiaurės Korėjos vadovybė ruošiasi įgyvendinti ekonominę ir agrarinę reformas, taip pat perduoti ekonomikos valdymą civilinei vyriausybei. Ši informacija buvo paskelbta netrukus po to, kai netikėtai buvo atleistas iš pareigų Šiaurės Korėjos armijos generalinio štabo viršininkas Ri Yong-ho. Vicemaršalas buvo labai priešiškai nusiteikęs reformų atžvilgiu.

Kad Šiaurės Korėja gali tapti atviresnė, bylojo ir kiti netiesioginiai požymiai. Kaip pažymi „Al Jazeera“, praėjusią savaitę valdžia paskelbė, kad Kim Jong-unas yra vedęs ir pranešė jo žmonos vardą. Šiaurės Korėjai tokia informacija yra neregėtos papročių laisvės ženklas – dabartinio lyderio senelio Kim Il-sungo pirmosios žmonos vardas buvo sužinotas tik po jo mirties.