Pasaulyje

2013.11.09 16:38

Neregėto stiprumo taifūno aukų skaičius išaugo iki 1000

Filipinus niokojęs vienas stipriausių taifūnų „Haiyan“ gali būti pražudęs daugiau kaip 1200 žmonių. Tai pareiškė šeštadienį šios šalies Raudonojo Kryžiaus vadovė.

Filipinus niokojęs vienas stipriausių taifūnų „Haiyan“ gali būti pražudęs daugiau kaip 1200 žmonių. Tai pareiškė šeštadienį šios šalies Raudonojo Kryžiaus vadovė.

„Apytikriu vertinimu daugiau kaip 1000 lavonų plūduriuoja Taklobane, kaip pranešė mūsų Raudonojo Kryžiaus grupės, – sakė G.Pang agentūrai „Reuters“. – Samare dar 200 žuvusiųjų. Vertinimas tęsiamas“.

Filipinus per metus užklumpa iki 20 tropinių ciklonų, tai daugiausiai taifūnų išgyvenanti šalis pasaulyje, tačiau šis, 24-asis šiemet, buvo tokio stiprumo, kokio dar nėra mačiusi pasaulio meteorologijos istorija.

Taifūno Hajano vėjo gūsiai vietomis siekė beveik 105 m/s. Į pietryčius nuo sostinės Manilos apie 600 kilometrų nutolęs Taklobano miestas liko beveik atskirtas nuo šalies vėjui ir lietui sunaikinus telekomunikacijas, apsėmus gatves ir užpylus oro uostą.

Būtent čia per kelias valandas audros siautėjimo žuvo daugiau nei šimtas žmonių, apie milijonas buvo visoje šalyje priversti trauktis į slėptuves.
Išsliūkinęs iš Filipinų, šiandien Hajanas šiek tiek susilpnėjo ir skrieja virš Pietų Kinijos jūros, tad gyventojus evakuoti į saugias vietas imasi Vietnamas ir Kinija, link kurių krantų artėja Hajanas.

Į uostus liepta grįžti laivams, pakrantės tvirtinamos smėlio maišais, gyventojai tinklais gaubia stogų čerpes.

Tolimuosiuose Rytuose siautėjančio taifūno katilo plotis – net 500 kilometrų. To užtektų audroje paskandinti visą Lietuvos valstybę.