Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos parlamentas: J. Tymošenko gydymo užsienyje klausimu lieka aklavietėje

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos parlamentas penktadienį nesugebėjo išsikapstyti iš aklavietės – priimti aktus, kurie leistų įkalintai buvusiai premjerei Julijai Tymošenko vykti į užsienį gydytis; toks Aukščiausiosios Rados sprendimas atvertų šaliai kelią sutarties su ES pasirašymui.

Ukrainos parlamentas penktadienį nesugebėjo išsikapstyti iš aklavietės – priimti aktus, kurie leistų įkalintai buvusiai premjerei Julijai Tymošenko vykti į užsienį gydytis; toks Aukščiausiosios Rados sprendimas atvertų šaliai kelią sutarties su ES pasirašymui.

Leidimas nugaros skausmais besiskundžiančiai opozicijos politikei J. Tymošenko gydytis užsienyje laikomas svarbia sąlyga, kurią kelia ES lyderiai Ukrainai, siekiančiai pasirašyti Asocijuotos narystės sutartį Vilniuje vėliau šį mėnesį.

Tačiau ir valdančioji prezidento Viktoro Janukovyčiaus Regionų partija, ir opozicija penktadienį nesugebėjo susitarti dėl teksto įstatymo projekte, kuris leistų tokiems kaliniams kaip J. Tymošenko gauti gydymą užsienyje.

Svarstymą Aukščiausiojoje Radoje stebėjo ir du specialieji Europos Parlamento pasiuntiniai – buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis ir buvęs Europos Parlamento pirmininkas Patas Coxas, primindami Ukrainai šito dalyko svarbą.

„Tai komplikuota, viskas komplikuota“, – komentavo paniuręs A. Kwasniewskis po dvi valandas trukusių susitikimų su parlamento frakcijų lyderiais, bet pažymėjo, kad derybos vis tiek tęsis.

Arsenijus Jaceniukas, vadovaujantis J. Tymošenko šalininkams Radoje, siūlė kitą savaitę surengti neeilinę sesiją ir galiausiai sutarti dėl šio svarstomo įstatymo.

„Jeigu Regionų partija ignoruos šį pasiūlymą, vadinasi, V. Janukovyčius bus sužlugdęs europinę Ukrainos ateitį“, – pabrėžė jis.

Opozicinės partijos UDAR lyderis, pasaulio bokso čempionas Vitalijus Klyčko, sakė, kad J. Kwasniewskio ir P. Coxo pokalbiai parlamento frakcijose nedavė rezultatų.

„Derybose pažangos nėra“, – pareiškė jis.

Tuo tarpu Regionų partijos frakcijos parlamente vadovas Oleksandras Jefremovas piktinosi, kad opozicija „neparengė vieno bendro kompromisinio varianto“.

Labiausiai ginčijamasi dėl konkretaus nurodymo galutiniame įstatymo tekste – ar J.  Tymošenko bus leista grįžti į politiką, ar tik jai bus suteiktos trumpos „atostogos“ per septynerius buvimo kalėjime metus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi