Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV išleis milijardus branduoliniam arsenalui Europoje

BNS 2015.09.08 13:45

Jungtinės Valstijos ketina išleisti milijardus dolerių kelių dešimtmečių senumo branduolinės bombos, kuri buvo sukurta sovietams nuo Europos atgrasinti, modernizavimui.

Jungtinės Valstijos ketina išleisti milijardus dolerių kelių dešimtmečių senumo branduolinės bombos, kuri buvo sukurta sovietams nuo Europos atgrasinti, modernizavimui.

Kai kurie įstatymų leidėjai ir ekspertai tokius planus laiko milžinišku pinigų švaistymu, kuris gali pakenkti deryboms su Rusija dėl ginklų kontrolės.

Tačiau aukštų kariuomenės ir vyriausybės pareigūnų nuomone, branduolinės bombos B61 turi būti išsaugotos, kad Amerika galėtų atsisakyti kitų ginklų, bet liktų „patikima“ jėga.

„B61 yra vienintelis arsenale ginklas, kuris tinka taktinėms ir strateginėms misijoms“, – Strateginio štabo vadovas Robertas Kehleris sakė praėjusią savaitę Kongrese.

Sukurta kaip mažo nuotolio „taktinis“ ginklas bomba buvo skirta sovietų kariuomenei atgrasinti nuo Vakarų Europos puolimo. JAV oro pajėgos šį ginklą turi nuo praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio.

Dabar yra penki šios bombos modeliai nuo 0,3 iki 360 kilotonų trinitrotoluolo (TNT) galios.

Pasibaigus Šaltajam karui JAV iš Europos išvežė tūkstančius taktinių atominių ginklų. Tačiau iki šiol Europoje yra likę 180 bombų B61, kurios yra vienintelis amerikiečių branduolinis ginklas šiame kontinente. Jos yra dislokuotos NATO bazėse Vokietijoje, Belgijoje, Italijoje, Nyderlanduose ir Turkijoje.

Pagal prezidento Baracko Obamos ginklų atnaujinimo planą, šios bombos modeliai bus pakeisti naujesniais – B61-12 modeliais, kurie bus mažesnio galingumo ir taiklesni.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi