Naujienų srautas

Pasaulyje2012.07.29 12:32

Baltarusijos parlamento rinkimų dieną ragina verčiau grybauti nei balsuoti

ELTA 2012.07.29 12:32

Dauguma rinkėjų palaikys Baltarusijos jungtinės piliečių partijos (JPP) poziciją ir nedalyvaus parlamento rinkimuose, šeštadienį Minske pareiškė JPP lyderis Anatolijus Lebedka, praneša naujienų agentūra „BelaPan“.

Dauguma rinkėjų palaikys Baltarusijos jungtinės piliečių partijos (JPP) poziciją ir nedalyvaus parlamento rinkimuose, šeštadienį Minske pareiškė JPP lyderis Anatolijus Lebedka, praneša naujienų agentūra „BelaPan“.

„Manau, kad dauguma rinkėjų palaikys mus ir nedalyvaus šitame farse. Tegul nueina grybauti ar aplanko uošvę – žodžiu, naudingai praleidžia laiką“, – pažymėjo A. Lebedka.

Jis pranešė, kad JPP inicijavo kampaniją „Už sąžiningus rinkimus be „Lukašenkos“.

„Žodis „Lukašenka“ ne šiaip sau yra kabutėse: turimas omenyje ne tiek žmogus, kiek sistema. Aleksandras Lukašenka ir jo sistema – tai aklavietė, išeitis iš jos – laisvi ir sąžiningi parlamento rinkimai. Nėra rinkimų – nėra konkurencijos. Nėra konkurencijos – nėra atsinaujinimo. Nėra atsinaujinimo – nėra permainų. Nėra permainų – nėra raidos. Uždaras ratas. Išeitis iš jo – sąžiningi rinkimai. Kai jie įvyks, šalis taps kita“, – sakė A. Lebedka.

Pasak jo, partija planuoja kreiptis į A. Lukašenką ir prašyti atsisakyti rinkimų, kurie nėra rinkimai.

„Galima sutaupyti daug pinigų, kuriuos vėliau galėtume išleisti šalies piliečių naudai. Galima atsisakyti tokio brangaus žaisliuko kaip Atstovų rūmai, nes jis iš esmės nėra parlamentas. Struktūra, kuri per ketverius metus savo valia inicijavo ir priėmė tik vieną įstatymo projektą, kurioje 110 žmonių yra paskirti, o ne išrinkti, niekaip negali vadintis parlamentu“, – pabrėžė A. Lebedka.

Kaip pranešė JPP lyderis, parlamento rinkimų kampanija jo partijai prasidėjo nuo 115 atsisakymų leisti rengti piketus. Šeštadienį neeiliniame suvažiavime Baltarusijos jungtinė piliečių partija iškėlė 57 potencialius kandidatus į Atstovų rūmų deputatus.

„Tie, kas sąmoningai neateis į rinkimų apylinkes, tiek, kas balsuos prieš visus, – tai ir yra mūsų partijos šalininkai ir potencialas. Manau, tokių žmonių bus didžiulė dauguma“, – sakė A. Lebedka.

Antroji JPP neeilinio suvažiavimo sesija vyks rugsėjo 15 d.

Rinkimai į Atstovų rūmus numatyti šių metų rugsėjo 23.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi