Pasaulyje

2013.11.04 10:04

M. Saakašvilis suteikė malonę nuteistam buvusiam gynybos ministrui

BNS 2013.11.04 10:04

Kadenciją baigiantis Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis pasirašė įsaką, suteikiantį malonę nuteistam buvusiam gynybos ministrui Bačo Achalajai, sekmadienį pranešė šalies vadovo administracijos vadovas Andras Barnovas.

Kadenciją baigiantis Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis pasirašė įsaką, suteikiantį malonę nuteistam buvusiam gynybos ministrui Bačo Achalajai, sekmadienį pranešė šalies vadovo administracijos vadovas Andras Barnovas.

B. Achalajos advokatas Georgijus Onianis sakė, kad prašymą suteikti malonę prezidentui pateikė ne pats eksministras, kuris savo kaltės nepripažįsta, o jo šeima.

Tbilisio teismas eksministrą B. Achalają buvo pripažinęs kaltu dėl įgaliojimų viršijimo, kai jis esą sumušė kelis kalinius per vieną maištą kalėjime 2006 metais.

Anksčiau sekmadienį buvo paskelbtas M. Saakašvilis pranešimas, kuriame prezidentas pažadėjo suteikti amnestiją B. Achalajai, jeigu bus gautas malonės prašymas.

„Teismas išteisino Achalają dėl numanomo smurto armijoje ir VRM, tačiau nuteisė už tai, kad jis, remdamasis įstatymais, įvedė tvarką kalėjimuose ir atėmė įtaką iš nusikaltėlių autoritetų – nors jį vaizdavo vos ne kaip pabaisą, jo kaltės įrodyti nesugebėjo“, – pareiškė M. Saakašvilis.

„Mano pareiga – pasirašyti įsaką dėl malonės suteikimo: ne konkrečiai Achalajai, o pareigūnui, kuris kovojo su mafija“, – sakoma prezidento pranešime.

B. Achalaja buvo išteisintas pagal du kaltinimus, tačiau teismas jam skyrė 3 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę už įgaliojimų viršijimą ir smurtą prieš kalinius. Jis tebelaikomas arešte, nes buvusiam ministrui iškeltas dar vienas kaltinimas.

Spalio 2 dieną M. Saakašvilis pasirašė įsaką, suteikiantį malonę visiems lygtinai nuteistiems ir teistumą turintiems asmenims, o spalio 30-ąją – dekretą dėl malonės suteikimo 248 asmenims, tarp jų – ieškomiems Gruzijos teisėsaugos.

Gruzijos vidaus reikalų ministerija tokį sprendimą vadino visiškai nepriimtinu ir neatsakingu, nurodydama, kad per pastaruosius metus M. Saakašvilis suteikė amnestiją daugiau nei 2 200 kalinių. VRM pažymėjo, kad iš jų 240 žmonių buvo vėl suimti dėl naujų nusikaltimų.

M. Saakašvilio įgaliojimai baigsis lapkričio 17 dieną, kai bus prisaikdintas naujasis prezidentas Georgijus Margvelašvilis.