Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Baltarusijos opozicija surengė tradicinį gedulingą Vėlinių mitingą

BNS 2015.09.08 13:45

Kelių Baltarusijos opozicinių partijų ir judėjimų atstovai surengė tradicinį gedulingą Vėlinių mitingą netoli Minsko, kuriam buvo gautas valdžios leidimas.

Kelių Baltarusijos opozicinių partijų ir judėjimų atstovai surengė tradicinį gedulingą Vėlinių mitingą netoli Minsko, kuriam buvo gautas valdžios leidimas.

Maždaug 100 žmonių susirinko prie laikrodžių gamyklos „Luč“, o paskui keliomis Minsko gatvėmis nuėjo į Kuropatų rajoną, kur įvyko mitingas.

Jie nešė medinius kryžius ir raudonos bei baltos spalvų vėliavas. Tarp dalyvių buvo Konservatorių krikščionių partijos, Baltarusijos liaudies fronto, judėjimo „Už laisvę“, „Jaunojo fronto“ ir dar kelių organizacijų aukšto rango narių.

Kuropatai, kur opozicija tradiciškai rengia Vėlinių mitingą, yra miškingas rajonas, kuriame stalinistinių represijų metais buvo nužudyta daugybė žmonių. Manoma, kad ten palaidota nuo 30 iki 100 tūkst. žmonių. Dabar 15 ha to rajono yra valstybės saugoma teritorija.

Čia stovi JAV žmonių padovanotas monumentas, kuris buvo atidengtas 1994 metų sausio 15 dieną, per tuometinio JAV prezidento Billo Clintono vizitą. Ceremonijoje dalyvavo ir JAV lyderis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi