Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Pakistano Talibanas paskyrė laikinąjį lyderį

BNS 2015.09.08 13:45

Pakistano Talibanas paskyrė laikinąjį lyderį po vado Hakimullah Mehsudo žūties per smūgį iš JAV bepiločio lėktuvo, sekmadienį sakė talibų atstovas.

Pakistano Talibanas paskyrė laikinąjį lyderį po vado Hakimullah Mehsudo žūties per smūgį iš JAV bepiločio lėktuvo, sekmadienį sakė talibų atstovas.

H. Mehsudas, už kurio galvą JAV vyriausybė žadėjo 5 mln. dolerių, ir dar keturi talibai penktadienį žuvo Šiaurės Vaziristano genčių rajone netoli Afganistano sienos.

Shahidullah Shahidas, pagrindinis „Tehreek-e-Taliban Pakistan“ (TTP) atstovas, sakė, kad nuolatinis lyderis dar neišrinktas.

„Asmatullah Shaheenas Bhittani, aukščiausiosios šuros vadovas, buvo paskirtas laikinuoju TTP vadovu“, – AFP sakė Sh. Shahidas, kuris pridūrė, kad maldos už H.Mehsudą dar tęsiasi.

H. Mehsudo nužudymas papiktino Pakistano vyriausybę, kuri kaltina Vašingtoną sabotuojant beprasidedančias pastangas derėtis dėl taikos su Talibanu.

Vidaus reikalų ministras Chaudhry Nisaras sakė, kad dvasininkų grupė buvo pasirengusi vykti susitikti su TTP ir inicijuoti derybas, kurias parėmė visos pagrindinės politinės partijos, bet tada buvo suduotas tas smūgis iš bepiločio lėktuvo.

Sh. Shahidas atsisakė pasakyti, kad nebėra galimybių deryboms, bet apkaltino vyriausybę pataikaujant Vašingtonui ir tariantis „parduoti“ kovotojus.

„Niekas per visą istoriją niekada nesiderėjo su vergais, – sakė jis. – Laukėme susitikimo, o Pakistano armija ir vyriausybė tuo tarpu sėdėjo su JAV ir baigė rengti susitarimus parduoti mus“.

Atstovas nepažadėjo keršyti už H.Mehsudą, kuris vadovavimą TTP perėmė įkūrėjui Baitullah Mehsudui 2009 metais per smūgį iš bepiločio lėktuvo.

„Laikas parodys, ar keršysime už jo kankinystę“, – sakė jis.

Praeityje TTP į savo lyderių nužudymus reaguodavo kruvinu smurtu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi