Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Gruzijos premjeras savo įpėdiniu paskelbė 31 metų politiką

BNS2015.09.08 13:45

Milijardierius Gruzijos premjeras Bidzina Ivanišvilis, planuojantis atsistatydinti vėliau šį mėnesį, šeštadienį paskelbė, kad savo įpėdiniu pasirinko 31 metų vidaus reikalų ministrą, savo artimą sąjungininką.

Milijardierius Gruzijos premjeras Bidzina Ivanišvilis, planuojantis atsistatydinti vėliau šį mėnesį, šeštadienį paskelbė, kad savo įpėdiniu pasirinko 31 metų vidaus reikalų ministrą, savo artimą sąjungininką.

„Mūsų komanda vienbalsiai palaikė Iraklio Garibašvilio kandidatūrą, – B. Ivanišvilis sakė žurnalistams sostinėje Tbilisyje. – Gruzija turės labai tinkamą premjerą.“

Šis 31 metų ministras turėtų perimti premjero postą lapkričio 24 dieną, po naujai išrinkto prezidento prisaikdinimo, jeigu jo kandidatūrą patvirtins parlamentas, kuriame daugumą turi B. Ivanišvilio koalicija „Gruzijos svajonė“.

„Noriu padėkoti Bidzinai Ivanišviliui už man parodytą pasitikėjimą. Pažadu eiti jo keliu“, – I. Garibašvilis sakė stovėdamas tribūnoje greta B. Ivanišvilio.

I. Garibašvilis perims stipresnį postą, kai pagal priimtas Gruzijos konstitucijos pataisas dalis prezidento galių bus perduotos vyriausybės vadovui.

Praėjusią savaitę kitas B. Ivanišvilio sąjungininkas – politikos naujokas Georgijus Margvelašvilis – triuškinamai laimėjo prezidento rinkimus ir vėliau šį mėnesį pakeis JAV sąjungininką Michailą Saakašvilį.

B. Ivanišvilis, kuris sako pasiekęs viską, ko norėjo nuo praėjusių metų, kai įveikė savo politinio priešininko M. Sakaašvilio partiją per parlamento rinkimus, jau seniai buvo paskelbęs, kad planuoja atsistatydinti.

Jis sakė, kad pasitraukęs iš premjero posto ketina tapti pilietinės visuomenės veikėju, ir neigia pareiškimus, kad tampys vyriausybės virveles iš užkulisių.

I. Garibašvilis, kuris buvo beveik visiškai nežinomas, kol nebuvo paskirtas vidaus reikalų ministru pernai spalį, bendradarbiavo su B. Ivanišviliu didžiąją dalį pastarojo dešimtmečio.

Jis yra baigęs tarptautinių santykių studijas Sorbonos universitete Paryžiuje ir vadovavo B. Ivanišvilio labdaros fondui, tai pat dirbo jo banke ir premjero sūnaus reperio įrašus leidžiančioje studijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt