Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV nužudė Pakistano Talibano lyderį H. Mehsudą

BNS 2015.09.08 13:45

Per JAV bepiločio orlaivio ataką Šiaurės Vaziristano regione penktadienį žuvo Pakistano Talibano lyderis Hakimullah Mehsudas.

Per JAV bepiločio orlaivio ataką Šiaurės Vaziristano regione penktadienį žuvo Pakistano Talibano lyderis Hakimullah Mehsudas.

Apie H.Mehsudo, kuris, kaip manoma, buvo įpusėjęs trečią dešimtmetį, žūtį jau kelis kartus buvo pranešta anksčiau, tačiau šįsyk jo mirtį patvirtino Pakistano Talibanas ir žvalgybos šaltiniai.

„Hakimullah Mehsudo laidotuvės įvyks 15 val. (šeštadienį) Miranšache“, – nurodė žvalgybos šaltinis, omenyje turėdamas pagrindinį regiono miestą.

Žvalgybos atstovai pažymėjo, kad H. Mehsudas tapo viena iš trijų JAV bepiločio paleistos raketos aukų.

Keturios raketos, anot jų, buvo paleistos į vieną Danda Darpa Chelo kaimo, esančio maždaug už 5 km nuo Miranšacho, namą.

Kaip nurodoma, kitomis aukomis du H. Mehsudui artimiausi žmonės – jo asmeninis sargybinis Tariqas Mehsudas ir vairuotojas Abdullah Mehsudas.

Anot kitų nepatvirtintų šaltinių, per ataką žuvo ne trys, bet keturi ar net 25 žmonės.

Už H. Mehsudo, kuris buvo labiausiai ieškomų žmonių Pakistane, galvą Amerika buvo pasiūliusi 5 mln. dolerių atlygį.

Amerikiečiai apie tokį sprendimą pranešė po to, kai jis pasirodė mirtininko iš Jordanijos, per kurio išpuolį 2009 metais Afganistane žuvo septyni CŽV agentai, atsisveikinimo vaizdo įraše.

H. Mehsudas Pakistano Talibano lyderiu tapo 2009 metų rugpjūčio mėnesį, kai per bepiločio orlaivio smūgį žuvo ankstesnis šios kovotojų grupuotės lyderis.

Pakistano Talibanas yra skėtinė kovotojų grupių organizaciją, kuri veikia atskirai nuo Afganistano talibų, bet yra jų sąjungininkė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi