Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Taboro blondinukės tėvų sąžinę slegia dar viena 15 metų našta

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Šviesiaplaukės mergaitės Marios, rastos Graikijos romų tabore, biologiniai tėvai likimo valiai anksčiau yra palikę dar vieną savo vaiką.

Šviesiaplaukės mergaitės Marios, rastos Graikijos romų tabore, biologiniai tėvai likimo valiai anksčiau yra palikę dar vieną savo vaiką.

Įtariama, kad skurdžiai gyvenanti romų sutuoktinių pora – 35 metų Sasha Ruseva ir jos vyras Atanasas iš Bulgarijos Nikolajevo miesto – prieš ketverius metus Graikijoje dirbdami alyvuogių skynėjais pardavė savo naujagimę, rašo „The Telegraph“.

Trečiadienį, kai pareigūnai globon paėmė septynis Marios brolius ir seseris, paaiškėjo, kad jos biologiniai tėvai prieš 15 metų yra palikę dar vieną savo kūdikį.

„Maria nėra pirmasis Rusevų šeimos paliktas vaikas. Manome, kad prieš 15 metų prie vienos parduotuvės Nikolajeve jie paliko dar vieną kūdikį“, – „The Telegraph“ sakė regioninės sostinės Stara Zagoros socialinių paslaugų direktorė Diana Kaneva.

„Kūdikis buvo vos poros savaičių amžiaus. Jis buvo paliktas anonimiškai kartoninėje dėžėje, – teigė ji. – Dabar tam vaikui turėtų būti 15 metų. Jį užaugino viena bulgarų šeima, gyvenanti netoli Nikolajevo“.

Iš viso minima romų šeima yra susilaukusi 11 vaikų, įskaitant Marią, kuri buvo palikta Graikijoje netrukus po gimimo 2009 metų sausio 31–ąją.

Socialinių paslaugų tarnyba visus septynis vaikus, gyvenančius su S. ir A. Rusevais, nusprendė apgyvendinti nušiurusiame vieno kambario name Nikolajevo priemiestyje esančiame romų gete, kurį saugo valstybė.

„Akivaizdu, kad vaikai nebegali gyventi tomis sąlygomis, kai net neturi lovų, kur miegoti“, – sakė D. Kaneva.

„Keturis iš jų paims globoti kitos šeimos, du vaikai bus išsiųsti į vieną valstybinę įstaigą, o dar vieną augins giminaičiai“, – pridūrė ji.

Globoti paimtų vaikų amžius svyruoja nuo dvejų iki 15 metų. Sutuoktiniai turi dar dvi suaugusias 20 bei 18 metų dukras, kurios abi yra ištekėjusios ir turi savas šeimas.

S. Ruseva tikina už Marią negavusi jokių pinigų. Mergaitę ji paliko prižiūrėti vienai nepažįstamai šviesiaplaukei ir teigia vieną dieną planavusi grįžti į Graikiją jos pasiimti.


 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt