Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Lietuvių kilmės Nobelio premijos laureatas kviečiamas atvykti į Lietuvą

ELTA 2015.09.08 13:45

Lietuvos ambasadoje JAV apsilankė 2013-ųjų Nobelio ekonomikos premijos laureatas, lietuvių kilmės JAV Jeilio universiteto profesorius Robertas Shilleris.

Lietuvos ambasadoje JAV apsilankė 2013-ųjų Nobelio ekonomikos premijos laureatas, lietuvių kilmės JAV Jeilio universiteto profesorius Robertas Shilleris.

Svečias dalijosi prisiminimais apie savo šeimos lietuvišką kilmę ir lietuvių bendruomenėje Detroito apylinkėse praleistą vaikystę. Garsus ekonomistas domėjosi Lietuvos aktualijomis, ekonomine situacija ir reformomis, pirmininkavimu ES Tarybai.

Lietuvos ambasadorius Vašingtone Žygimantas Pavilionis laureatui perdavė užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus sveikinimo laišką ir kvietimą atvykti į Lietuvą.

R. Shilleris buvo vienas iš trijų amerikiečių, kuris reikšmingai prisidėjo prie ekonomikos tendencijų nagrinėjimo, taip sustiprindamas ekonominės raidos ir plėtros galimybes.

R. Shilleris yra vienas iš daugelio lietuvių kilmės amerikiečių, kurių tėvai emigravo iš Lietuvos dar prieš nepriklausomybės atkūrimą 1918 metais. Jo senelis, Jurgis Ignas Szileris, atvyko į JAV 1908 metais.

ELTA primena, šių metų Nobelio ekonomikos premija skirta amerikiečiams Eugene`ui Famai, Larsui Peteriui Hansenui ir R. Shilleriui.

Premija ekonomistams skirta už jų darbus, susijusius su „empirine aktyvų kainų analize“.

Premijos vertė – 8 mln. Švedijos kronų (1,2 mln. JAV dolerių), ją lygiomis dalimis pasidalins trys premijos laimėtojai.

Nobelio premijos teikiamos gruodžio 10-ąją, premijos įkūrėjo Alfredo Nobelio mirties dieną. Apdovanojimo ceremonija vyksta Stokholme.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi