Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JT pradėjo pirmą žmogaus teisių Šiaurės Korėjoje tyrimą

ELTA2015.09.08 13:45

Jungtinės Tautos (JT) pradėjo pirmą žmogaus teisių pažeidimų Šiaurės Korėjoje tyrimą, informuoja BBC.

Jungtinės Tautos (JT) pradėjo pirmą žmogaus teisių pažeidimų Šiaurės Korėjoje tyrimą, informuoja BBC.

Šiaurės Korėja pareiškė, kad JT tyrimas yra „politinis sąmokslas“ ir neleido inspektoriams atvykti į šalį. Tyrėjai tvirtina, kad jie nėra šališki Pchenjano atžvilgiu ir ne kartą prašė Šiaurės Korėjos atstovų dalyvauti viešuose posėdžiuose ir apklausti liudininkus. JT darbo grupė apklausia liudininkus Pietų Korėjoje, Japonijoje ir Jungtinėje Karalystėje ir šį trečiadienį bei ketvirtadienį rengs posėdžius JAV, o galutinę ataskaitą pateiks 2014 metų kovą.

JT tyrimo vadovas Michaelas Kirby sakė, kad kai kurie liudijimai ypač sukrečiantys. Liudininkai pasakojo apie atvejus, kai moteris buvo verčiama nuskandinti savo kūdikį, vaikai įkalinami nuo gimimo ir marinami badu, šeimos kankinamos už tai, kad žiūrėjo užsienio muilo operą. Vienas pabėgėlis pasakojo, kad Šiaurės Korėjos priverstinio darbo stovyklose kaliniai nelaikomi žmonėmis.

Kitas JT darbo grupės narys Marzuki Darusmanas sakė, kad 2013 metais iš Šiaurės Korėjos pabėgo mažiau žmonių. Kol kas 2013 metais iš Šiaurės Korėjos paspruko 1 041 žmogus, 2012 metais pabėgo 1 509 žmonės, o 2011 – 2 706. Iki šiol pabėgėlių skaičius nuo 1998 metų nuolat didėjo. M. Darusmanas teigia, kad pabėgėlių galėjo sumažėti, nes Pchenjanas sustiprino pasienio apsaugą.

Šiaurės korėjiečiai į Pietų Korėją dažniausiai bėga per Kiniją. Tačiau Kinija sučiuptus pabėgėlius traktuoja kaip ekonomikos migrantus ir grąžina į tėvynę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.