Naujienų srautas

Pasaulyje2013.10.30 10:16

Keturi prancūzai grįžta namo po trejus metus trukusio pagrobimo Nigeryje

BNS 2013.10.30 10:16

Keturi prancūzai, kuriuos Nigeryje buvo pagrobę tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ kovotojai, trečiadienį vyksta namo į Prancūziją po ilgiau nei trejus metus trukusio nelaisvės „košmaro“.

Keturi prancūzai, kuriuos Nigeryje buvo pagrobę tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ kovotojai, trečiadienį vyksta namo į Prancūziją po ilgiau nei trejus metus trukusio nelaisvės „košmaro“.

Keturi vyrai, kurie buvo pagrobti Islamiškojo Magribo „al Qaeda“ (AQIM) Nigerio šiaurėje 2010 metais, apie 6 val. Grinvičo (8 val. Lietuvos) laiku baltu vyriausybiniu lėktuvu išskrido į Paryžių, kur juos, kaip tikimasi, pasitiks šalies prezidentas Francois Hollande'as.

Numatoma, kad F.Hollande'as pasveikins šį ketvertą, kai buvę įkaitai atvyks į oro uostą netoli Paryžiaus po nelaisvės, kuri, anot šalies vadovo, buvo „treji kančių metų šeimoms, išgyvenusioms košmarą“.

„Noriu pareikšti padėką Nigerio prezidentui, kuris sugebėjo pasiekti, kad mūsų tėvynainiai būtų paleisti“, – pridūrė F.Hollande'as.

Tikslios jų paleidimo aplinkybės kol kas neaiškios, bet Prancūzijos vyriausybė teigė, kad nebuvo surengta jokia karinė vadavimo operacija ir nebuvo sumokėta išpirka. Tuo tarpu F.Hollande'as pabrėžė lemiamą Nigerio vadovo pagalbą.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent’as Fabiusas sakė naujienų agentūrai AFP, kad įkaitai buvo paleisti kaimyniniame Malyje ir kad jų „būklė labai gera“.

„Jie buvo įkaitais trejus metus, ir šis košmaras pagaliau baigėsi“, – pažymėjo jis.

Keturi vyrai atrodė sulysę, tačiau sveiki, sakė vienas AFP reporteris, kuris juos matė prieš skrydį.

Oro uoste vienas iš tų vyrų – 32 metų Thierry Dolis – sakė AFP: „Buvo labai sunku, tačiau tai buvo viso gyvenimo išbandymas.“

Francoise Larribe, kuri buvo pagrobta kartu su savo vyru Danieliu, tačiau paleista 2011 metų vasarį, sužinojusi apie sutuoktinio paleidimą sakė: „Tai emocijų banga, cunamis.“

„Niekada nebuvau praradusi vilties – net jeigu būdavo sielvarto, baimės ir pykčio akimirkų“, – pridūrė ji.

Th.Dolis, D.Larribe'as, Pierre'as Legrand'as ir Marcas Feret buvo pagrobti 2010-ųjų rugsėjo 16 dieną vienos urano kasyklos komplekse Arlito vietovėje Nigerio vidurio regiono šiaurinėje dalyje. Šie vyrai buvo Prancūzijos branduolinės energetikos milžinės „Areva“ darbuotojai.

Susitikęs su išvaduotais įkaitais, Nigerio prezidentas Mahamadou Issoufou sakė, kad jo šalis rūpinosi, kad prancūzai būtų paleisti, tačiau jokių detalių nepateikė.

P.Legrand'o motina Pascale Robert sakė televizijai BFMTV: „Dabar laukiame, kada jie fiziškai grįš – kad juos pamatytume ir paliestume.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi