Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV: Mes nerinkome informacijos apie europiečius

ELTA 2015.09.08 13:45

Duomenis apie Prancūzijos ir Ispanijos piliečių pokalbius telefonu rinko ne JAV Nacionalinė saugumo agentūra (NSA), o šių šalių žvalgybos. Tai pareiškė NSA vadovas Keithas Alexanderis, kurį cituoja agentūra AFP.

Duomenis apie Prancūzijos ir Ispanijos piliečių pokalbius telefonu rinko ne JAV Nacionalinė saugumo agentūra (NSA), o Europos šalių žvalgybos. Tai pareiškė NSA vadovas Keithas Alexanderis, kurį cituoja agentūra AFP.

Kad NSA klausėsi milijonų žmonių pokalbių Europoje, kaip rašė laikraščiai „Le Monde“, „El Mundo“ ir „L'Espresso“, yra „visiškai neteisinga“, Atstovų rūmų Žvalgybos komitete antradienį aiškino K. Alexanderis. „Kad būtų visiškai aišku – mes nerinkome šios informacijos apie Europos piliečius“, – pabrėžė jis. Šiuos duomenis NSA esą gavo iš savo europiečių partnerių.

Prieš tai jau „Wall Street Journal“ pranešė, kad europiečiai savo duomenimis pasidalijo su atitinkamomis JAV tarnybomis. Informatoriaus Edwardo Snowdeno aviešinti dokumentai esą buvo neteisingai interpretuoti. Europos žvalgybų JAV perduota informacija esą buvo pasikeitimo duomenimis programos dalis.

Pranešimai apie piliečių pokalbių pasiklausymą pirmiausiai Ispanijoje ir Prancūzijoje sukėlė kritikos audrą.

Prancūzų dienraštis „Le Monde“, remdamasis E. Snowdeno dokumentais, rašė, kad NSA vien tik nuo 2012 metų gruodžio 10 d. iki 2013-ųjų sausio 8 d. Prancūzijoje sekė 70 mln. pokalbių telefonu.

Ispanija pradėjo tyrimą dėl JAV sekimo

Ispanijos prokuroras antradienį pradėjo preliminarų tyrimą dėl pranešimų, jog JAV žvalgyba sekė šalies gyventojų telefonų pokalbius, skelbia „Reuters“.

Teisingumo ministras Eduardo Torres-Dulce davė leidimą rinkti informaciją, kai pirmadienį laikraštis „El Mundo“ pranešė, jog JAV sekė 60 mln. ispanų telefono skambučių.

Užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Garcia-Margallo teigė, jeigu pranešimai pasitvirtins, tai sužlugdys pasitikėjimą tarp dviejų šalių.

Vizito Lietuvoje metu antradienį J. M. Garcia-Margallo akcentavo Ispanijos ir JAV glaudžius ryšius ir teigė, kad derybos dėl Europos laisvosios prekybos sutarties ir toliau tęsis.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi