Naujienų srautas

Pasaulyje2013.10.29 18:23

B. al Assadas atleido vicepremjerą, dalyvavusį susitikimuose užsienyje be leidimo

BNS 2013.10.29 18:23

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas antradienį atleido iš pareigų savo vicepremjerą, kuris esą be leidimo išvyko į užsienį ir neįpareigotas dalyvavo susitikimuose, pranešė oficialioji naujienų agentūra SANA.

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas antradienį atleido iš pareigų savo vicepremjerą, kuris esą be leidimo išvyko į užsienį ir neįpareigotas dalyvavo susitikimuose, pranešė oficialioji naujienų agentūra SANA.

Šitaip prezidentas pasielgė pasirodžius žiniasklaidoje pranešimų, kad vicepremjeras Qadri Jamilas šeštadienį susitiko su JAV ambasadoriumi Sirijai Robertu Fordu ir aptarė siūlomas Ženevos taikos derybas.

SANA tvirtina, kad Q. Jamilas buvo atleistas, nes „be leidimo pasitraukė iš savo posto“, taip pat dėl „veiklos ir susitikimų už šalies ribų be vyriausybės leidimo“.

Jungtinės Valstijos ir Rusija visaip stengiasi įtikinti kovojančias Sirijoje politines šalis dalyvauti kitą mėnesį Ženevoje rengiamose taikos derybose, kuriomis norima sustabdyti pilietinį karą, jau nusinešusių apie 115 tūkst. gyvybių.

Jungtinių Tautų ir Arabų Lygos pasiuntinys Lakhdaras Brahimi antradienį buvo Damaske, keliaudamas per regiono šalis, kad gautų pritarimą deryboms po reto JAV ir Rusijos sutarimo padėti Sirijai sunaikinti savo cheminę ginkluotę.

Derybos vis dar kelia abejonių, nes susiskaldę Sirijos sukilėliai vis dar nesiryžta paskelbti, kad sutinka dalyvauti šiose derybose.

19 islamistinių grupuočių, siekiančių nuversti prezidentą Basharą al Assadą, sekmadienį paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma, kad siūloma konferencija „nėra ir niekada nebus mūsų žmonių pasirinkimas ar mūsų revoliucijos poreikis“. Kai kurios grupuotės net perspėjo, kad derybų dalyvės bus laikomos išdavikėmis.

Pagrindinė opozicinė Nacionalinė koalicija tvirtina nedalyvausianti Ženevos derybos, jei dienotvarkėje nebus B. al Assado atsistatydinimo klausimo.

B. al Assadas taip pat abejoja dėl derybų bei yra sakęs, kad nesiderės su jokia grupuote, siejama su sukilėliais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi