Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ispanijos ministras tikisi iš Ukrainos „sveiko politinio proto“ reikalingiems žingsniams padaryti

ELTA 2015.09.08 13:45

tuvoje besilankantis Ispanijos užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Garcia-Margallo viliasi, kad Ukraina iki Vilniaus viršūnių susitikimo žengs asociacijos sutarčiai su ES pasirašyti reikalingus žingsnius.

Lietuvoje besilankantis Ispanijos užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Garcia-Margallo viliasi, kad Ukraina iki Vilniaus viršūnių susitikimo žengs asociacijos sutarčiai su ES pasirašyti reikalingus žingsnius.

„Aš manau, kad Ukrainoje užteks sveiko politinio proto reikalingiems žingsniams padaryti“, – pasakė J. M. Garcia-Margallo, nedetalizuodamas, kokio konkrečiai sprendimo tikisi dėl kalinamos sergančios Ukrainos opozicijos lyderės Julijos Tymošenko.

Ispanijos diplomatijos vadovas taip pat nedetalizavo, ar į Vilniaus viršūnių susitikimą atvyks Ispanijos premjeras Marianas Rajoy`us.

„Man nederėtų kalbėti ministro pirmininko vardu, bet Ispanijoje yra puikiai suvokiama Rytų partnerystės viršūnių susitikimo svarba. Vienas iš mano vizito tikslų yra aptarti šiuos klausimus. Mes puikiai suprantame, kad ES yra svarbi Rytų partnerystės tema, o ypač svarbi ji yra Lietuvai, Lenkijai, Estijai, kurios labai seka šį procesą“, – sakė J. M. Garcia-Margallo.

Lietuvos diplomatijos vadovas vylėsi, kad per viršūnių susitikimą Vilniuje bus galima pasirašyti asociacijos sutartį su Ukraina ir parafuoti tokius susitarimus su Moldova ir Gruzija. Taip pat, kad bus priimta deklaracija, kuri nubrėš gaires, kaip Rytų partnerystės procesas turėtų plėtotis toliau.

„Tai bus proceso pradžia, o ne pabaiga“, – sakė L. Linkevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi