Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Šaltinis: iš slaptos bazės Turkija koordinuoja Sirijos sukilėlių veiksmus

LRT.lt 2015.02.12 21:37

Turkija, Saudo Arabija ir Kataras pasienyje su Sirija yra įsteigusios slaptą karinę bazę, iš kurios koordinuojami kariniai veiksmai ir režimo priešininkams žūtbūtinė komunikacija.     

Turkija, Saudo Arabija ir Kataras pasienyje su Sirija yra įsteigusios slaptą karinę bazę, iš kurios koordinuojami kariniai veiksmai ir režimo priešininkams žūtbūtinė komunikacija.   

Kaip praneša „Reuters“, besiremiantis šaltiniais Persijos įlankoje, tokiu būdu Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimas gali būti nuverstas ir be tiesioginės sąjungininkų intervencijos į šalį. Būtent tokiu būdu buvo nuverstas ir Libijos diktatorius Muammaras Gaddafi, pastebi „Reuters“.

„Šią karinę bazę kontroliuoja turkai. Turkai yra pagrindiniai koordinatoriai ir tiekėjai. Įsivaizduokite piramidę, kurios viršūnėje Turkija, o apačioje Saudo Arabija ir Kataras“, – apie slaptą karinę bazę Sirijos pašonėje kalbėjo „Reuters“ šaltinis Dohoje (Kataras).

„Amerikiečiai taip pat yra stipriai prikišę rankas. JAV žvalgyba veikia per tarpininkus. Jie kontroliuoja priėjimą prie ginklų ir kelių“, – pridūrė „Reuters“ šaltinis.

Karinė bazė yra įsikūrusi Turkijos pietuose esančioje Adanoje – apie 100 km nuo Sirijos pasienio.

Kaip teigia šaltinis, dėl šios karinės bazės susitarta Saudo Arabijos užsienio reikalų ministrui princui Abdulazizui bin Abdullahui al-Saudui viešint Turkijoje. Jo pasiūlytai idėjai pritarė Turkija, kuriai patiko, kad bazė bus jos teritorijoje ir ji galės vadovauti operacijoms.

Adanoje yra bendra Turkijos ir JAV Incirlinko karinė bazė, kuri anksčiau buvo naudota žvalgybos ir karinės logistikos tikslais, tačiau nėra aišku, ar slaptoji bazė yra įkurta būtent čia.

„Reuters“ skelbia, kad būtent Turkija, Saudo Arabija ir Kataras Sirijos sukilėliams tiekia ginklus. Turkijos atstovai tai neigia, o Kataras buvo vienas svarbiausių ginklų šaltinių Libijos opozicijai, nuvertusiai Gaddafi režimą.

Priduriama, kad visi ginklai yra rusiški – Sirijos sukilėliai yra apmokyti jais naudotis, be to, JAV nenori tiesiogiai dalyvauti šiame konflikte.   

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi