Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Avarija Tiananmenio aikštėje Kinijoje galėjo būti savižudžių išpuolis

ELTA 2015.09.08 13:45

Kinijos pareigūnai įtaria, kad pirmadienio avarija, kai automobilis įsirėžė į minią žmonių ir užsidegė, buvo savižudžių išpuolis.

Kinijos pareigūnai įtaria, kad pirmadienio avarija, kai automobilis įsirėžė į minią žmonių ir užsidegė, buvo savižudžių išpuolis.

Pirmadienį per incidentą Tiananmenio aikštėje penki žmonės, įskaitant tris buvusius automobilyje, žuvo ir dar 38 buvo sužeisti. Oficialiai neskelbiama, ar tai buvo avarija, ar išpuolis. Tačiau su byla susipažinęs šaltinis naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, kad įtariamas išpuolis. Šalia Tiananmenio aikštės yra centrinė Kinijos vyriausybės būstinė.

Policija dar nenustatė automobiliu važiavusių asmenų tapatybės, bet pirmadienį Pekino policija paskelbė, kad dėl „stambaus incidento“ ieško dviejų įtariamųjų iš Sindziango regiono. Šaltiniai teigia, kad vyrai įtariami padegę degų skystį ant automobilio Tiananmenio aikštėje. Manoma, kad incidentas nebuvo nelaimingas atsitikimas, o automobilyje buvę asmenys net neketino sprukti iš įvykio vietos.

Sindziangas yra uigūrų autonominis regionas Kinijos vakaruose. Uigūrai yra tiurkų kalba kalbantys musulmonai, kurie nepatenkinti tuo, kaip Kinija kontroliuoja jų kultūrą ir religiją.

Tiananmenio aikštėje 1989 metais vyko protestai už demokratiją, kuriuos vyriausybė negailestingai numalšino. Aikštė nuolat akylai saugoma, nes yra netoli centrinės vyriausybės būstinės ir parlamento posėdžių pastato. Nepaisant apsaugos, aikštė tebetraukia protestuotojus, ypač apie birželio 4 dieną, kai minimos kruvino protesto malšinimo metinės. Paprastai protestuotojus pareigūnai skubiai išvaiko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi