Naujienų srautas

Pasaulyje2013.10.28 13:38

Kinijoje Tiananmenio aikštėje į minią įsirėžus automobiliui žuvo penki žmonės

ELTA 2013.10.28 13:38

Penki žmonės žuvo ir daug buvo sužeista pirmadienį, kai Tiananmenio aikštėje automobilis rėžėsi į žmones ir užsidegė, skelbia „Reuters“.

Penki žmonės žuvo ir daug buvo sužeista pirmadienį, kai Tiananmenio aikštėje automobilis rėžėsi į žmones ir užsidegė, skelbia „Reuters“.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė paklausta, ar vyriausybė mano, kad tai buvo teroristinis išpuolis, atsakė nežinanti incidento specifikos ir atsisakė daugiau komentuoti.

Kinijos policija skelbia, kad automobilis išsuko iš kelio, pervažiavo barjerus ir užsidegė. Žuvo trys automobiliu važiavę žmonės ir du aikštėje buvę turistai. 38 žmonės buvo sužeisti.

Automobilis sustojo beveik tiesiai priešais pagrindinį įėjimą į Uždraustąjį miestą, kur kabo didžiulis komunistinės Kinijos įkūrėjo Mao Mao Zedong portretas. Ten yra ir Mao Zedong mauzoliejus.

Liudininkas pasakojo, kad į įvykio vietą nuskubėjo ugniagesių, greitosios pagalbos ir policijos ekipažai. Pagrindinis kelias per aikštę buvo trumpam uždarytas ir pareigūnai evakavo žmones. Įvykio vietoje buvęs užsienio turistas teigė prieš gaisrą girdėjęs sprogimą.

Tiananmenio aikštėje 1989 metais vyko protestai už demokratiją, kuriuos vyriausybė negailestingai numalšino. Aikštė nuolat akylai saugoma, nes yra netoli centrinės vyriausybės būstinės ir parlamento posėdžių pastato. Nepaistant apsaugos, aikštė tebetraukia protestuotojus, ypač apie birželio 4 dieną, kai minimos kruvino protesto malšinimo metinės. Paprastai protestuotojus pareigūnai skubiai išvaiko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi