Naujienų srautas

Pasaulyje2012.07.27 13:07

Sirijos vyriausybės pajėgos puolė Alepo miestą

ELTA 2012.07.27 13:07

Sirijos vyriausybės pajėgos atnaujino Alepo miesto puolimą ir iš kovinių sraigtasparnių apšaudė sukilėlių užimtus rajonus, praneša BBC. 

Sirijos vyriausybės pajėgos atnaujino Alepo miesto puolimą ir iš kovinių sraigtasparnių apšaudė sukilėlių užimtus rajonus, praneša BBC.

JAV valstybės departamentas baiminasi, kad vyriausybės pajėgos ketina surengti tikras žudynes. Sirijos sukilėliai Alepo mieste ruošiasi gynybai ir kaupia ginklų ir medicinos reikmenų atsargas.

Organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ pranešė, kad Sirijos kariai apšaudė pietvakarinius Alepo rajonus. Naktį iš Idlibo provincijos netoli Turkijos sienos į Alepą atvyko tankų konvojus, kurį sukilėliai užpuolė. JAV valstybės departamentas anksčiau teigė, kad tankų, kovinių sraigtasparnių ir lėktuvų dislokavimas rodo, jog rengiamasi pulti Alepo miestą.

JAV valstybės departamento atstovė Victoria Nuland sakė, kad tai „dar vienas beviltiškas griūvančio režimo bandymas išlaikyti valdžią“. Bet V. Nuland tvirtino, kad JAV į konfliktą nesikiš ir sukilėliams tieks tik nemirtiną karinę pagalbą. Atstovė sakė, kad nemano, jog „žibalo pylimas į ugnį padėtų išgelbėti gyvybes“. JAV pranešė, kad Sirijos opozicijai tiekia tik ryšio įrangą ir medicinines atsargas.

Jungtinių Tautų (JT) vyriausioji žmogaus teisių komisarė Navi Pillay kreipėsi į abi konflikto puses ir ragino nežudyti civilių. Ji teigė gavusi „kol kas nepatvirtintų pranešimų apie žiaurumus, įskaitant neteismines egzekucijas ir civilių šaudymą“ Damaske. N. Pillay taip pat sakė gavusi informacijos, kad opozicijos kovotojai kankina ir žudo belaisvius. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi