Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Smarkiausia pastarojo dešimtmečio audra pasiekė Daniją ir Švediją

15min.lt 2015.09.08 13:45

Pirmadienį Daniją ir Švediją pasiekė smarkiausia per pastarąjį dešimtmetį audra.

Pirmadienį Daniją ir Švediją pasiekė smarkiausia per pastarąjį dešimtmetį audra.

Priminsime, kad pirmadienį stiprus vėjas siautė ir Nyderlanduose, dalyje Prancūzijos, o per Angliją nuslinkusi audra pareikalavo mažiausiai keturių gyvybių.

Kaip praneša portalas Cphpost.dk, audra pareikalavo dviejų gyvybių, daugybė sužeistų. Skelbiama, kad traukiniai iki antradienio nutraukė darbą, keleiviai naktį praleis vagonuose. Pirmadienio popietę audra sutrikdė Kopenhagos oro uosto darbą. Daugybė skrydžių atidėta, iš oro uosto nepakilo ir nebuvo priimta daugybė lėktuvų. Pranešama, kad lėktuvai dar vėluos arba skrydžiai bus atšaukti.

Danijos policija pranešė, kad pagalbos linija 112 buvo perkrauta, itin sudėtinga prisiskambinti. Policija siūlė skambinti tik ypatingais atvejais, kai reikia skubios pagalbos arba skambinti tiesiai į policijos padalinius telefonu 114. Vietos policija gyventojus ragina likti namuose.

Pranešama, kad didžioji dalis viešojo transporto buvo sustabdyta arba veikia nereguliariai.

Kiek ankčiau skelbta, kad Šiaurės Jutlandijoje vėjas sukėlė 3,5 metro bangas vakarinėje pakrantėje ir sutrikdė eismą.

Tai esą smarkiausia audra per visą dešimtmetį.

Vis dėlto meteorologai atšaukė pavojaus perspėjimus didžiojoje Danijos dalyje. Perspėjimai kol kas galioja Danijai priklausančiai Bornholmo salai, kurioje tebesiaučia itin stiprus vėjas. Meteorologai taip per perspėja, kad stiprių vėjo gūsių dar gali pasitaikyti rytinėje šalies dalyje. „The Copenhagen Post“ fotografo nuotraukose matyti, kad audra išvartė medžius, plėšė stogus.

Švedijoje – išguldyti medžiai, nutraukti elektros laidai

Kaip skelbia naujienų agentūra „Reuters“, Pietų Švediją nuniokojo liūtis, 38 metrų per sekundę siekiantys vėjo gūsiai išguldė medžius, nutraukė elektros laidus. Maždaug 50 tūkst. švedų liko be elektros. Šėlstanti stichija pasiekė ir Vokietiją. Naujienų agentūra AP praneša, kad Europoje siaučianti audra jau nusinešė 13 gyvybių, šešias iš jų – Vokietijoje.