Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Saudo Arabijoje prie vairo sėdusioms moterims skirtos baudos

BNS 2015.09.08 13:45

Saudo Arabijoje bent 16 moterų buvo skirtos baudos už tai, kad jos sėdo prie automobilio vairo, atsiliepdamos į aktyvisčių raginimą nepaklusti šioje ultrakonservatyvioje musulmoniškoje monarchijoje galiojančiam ilgamečiam draudimui vairuoti gražiosios lyties atstovėms, sekmadienį pranešė policija ir žiniasklaida.

Saudo Arabijoje bent 16 moterų buvo skirtos baudos už tai, kad jos sėdo prie automobilio vairo, atsiliepdamos į aktyvisčių raginimą nepaklusti šioje ultrakonservatyvioje musulmoniškoje monarchijoje galiojančiam ilgamečiam draudimui vairuoti gražiosios lyties atstovėms, sekmadienį pranešė policija ir žiniasklaida.

Tik nedaugelis moterų šeštadienį nepabūgo pareigūnų grasinimų bausmėmis ir vairavo automobilius per internetu organizuotą kampaniją „Moterų vairavimas yra pasirinkimas“.

„Policija sustabdė šešias moteris, vairavusias Rijade, ir skyrė kiekvienai iš jų 300 rijalų (200 litų) baudas“, – sakė sostinės policijos atstovo spaudai pavaduotojas pulkininkas Fawazas al Mimanas.

Kiekviena iš moterų, taip pat jų globėjai vyrai, kuriais galėjo tapti jų tėvai, sutuoktiniai, broliai, dėdės arba anūkai, turėjo „pasirašyti pasižadėjimą laikytis karalystės įstatymų“, F .al Mimanas sakė naujienų agentūrai AFP.

Tuo tarpu Džidoje policija nubaudė dvi vairuotojas, nurodė šio Raudonosios jūros uostamiesčio policijos atstovas Nawafas al Bouqas.

Be to, Saudo Arabijos laikraščiai paskelbė, kad šešios automobilius vairavusios moterys buvo sustabdytos policijos Rytų provincijoje, o dar bent dvi – kitose šalies vietose.

Apie 12 moterų paskelbė vaizdo įrašus šios kampanijos svetainėje socialiniame tinkle „Twitter“ (@oct26driving), kuriuose jos matomos vairuojančios automobilius.

Aktyvistės anksčiau paskelbė pranešimą socialiniuose tinkluose, ragindamos moteris šioje ultrakonservatyvioje musulmoniškoje karalystėje šeštadienį vairuoti automobilius ir nepaisyti draudimo.

Kai kurios sakė sulaukusios skambučių iš VRM pareigūnų, kurie reikalavo pasižadėti, kad jos nevairuos šeštadienį.

Trečiadienį ministerija perspėjo, kad imsis veiksmų prieš visus, kurie mėgins „trikdyti viešąją tvarką“, rengdami susirinkimus arba eitynes, „prisidengdami numanomos moterų vairavimo dienos pretekstu“.

Ketvirtadienį VRM atstovas generolas Mansuras al Turki sakė AFP: „Yra žinoma, kad Saudo Arabijoje moterims vairuoti draudžiama, o įstatymai buvo taikomi prieš pažeidėjas ir tuos, kurie rengia demonstracijas, palaikydami“ jų siekius.

Aktyvistės sakė, kad šeštadienis buvo pasirinktas kaip „simbolinė“ data jau ilgiau nei dešimtmetį vykstančioje kovoje už moterų teisę vairuoti šioje šalyje.

Ši absoliutinė monarchija – vienintelė valstybė pasaulyje, kur moterims draudžiama vairuoto, o vieši susirinkimai joje irgi oficialiai draudžiami .

Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ pasmerkė institucijų grasinimus aktyvistėms, o organizacija „Human Rights Watch“ paragino baigti diskriminaciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi