Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

A. Lukašenka ragina Gruziją grįžti atgal į NVS

ELTA 2015.09.08 13:45

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pakvietė Gruziją vėl įstoti į Nepriklausomų Valstybių Sandraugą (NVS), praneša agentūra AFP.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pakvietė Gruziją vėl įstoti į Nepriklausomų Valstybių Sandraugą (NVS), praneša agentūra AFP.

„Mes norėtume, kad Gruzija grįžtų į NVS“, – pareiškė A. Lukašenka penktadienį Minske spaudos konferencijoje, surengtoje po NVS šalių vadovų susitikimo.

Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis po ginkluoto konflikto Pietų Osetijoje 2008 metų rugpjūtį pasisakė už savo šalies pasitraukimą iš NVS. Parlamentas šiai iniciatyvai pritarė. Tada Gruzijos užsienio reikalų ministerija apie tai informavo NVS vykdomąjį komitetą. Po 12 mėnesių, 2009-aisiais, išstojimo procedūra buvo baigta.

A. Lukašenka jau 2013 metų pradžioje siūlė Gruzijai vėl prisijungti prie NVS, bent jau kaip stebėtojai.

Be to, Baltarusija ragina Nepriklausomos Valstybių Sandraugos (NVS) nares ginti viena kitos interesus sprendžiant tarptautinės politikos klausimus, pavyzdžiui, pasisakant Jungtinėse Tautose. Penktadienį tokią nuomonę išsakė NVS valstybių vadovų tarybos pirmininkas Aleksandras Lukašenka. Apie tai praneša BELTA, remdamasi Baltarusijos prezidento spaudos tarnyba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi