Naujienų srautas

Pasaulyje2012.07.27 10:04

Italija ekshumuos G. Garibaldi palaikus

LRT.lt 2012.07.27 10:04

Italai nusprendė ekshumuoti Giuseppe Garibaldi, XIX amžiaus kariuomenės vado, suvaidinusio esminį vaidmenį suvienijant šalį, palaikus, mat suabejota tikrąja jų buvimo vieta. 

Italai nusprendė ekshumuoti Giuseppe Garibaldi, XIX amžiaus kariuomenės vado, suvaidinusio esminį vaidmenį suvienijant šalį, palaikus, mat suabejota tikrąja jų buvimo vieta.

Palaikus ekshumuoti ketinama rugsėjo pradžioje, kai jo palikuonys pareiškė, kad G. Garibaldi kape gali būti ne jo kūnas.

Anot jų, prie kapo, esančio saloje netoli Sardinijos, kažkas prikišo pirštus.

G. Garibaldi Italijoje laikomas nacionaliniu didvyriu, vienu valstybės įkūrėjų.

Institucijos leidimą ekshumacijai davė po to, kai G. Garibaldi šeimos pageidavimą, kad Kapreros saloje, prie šiaurinės Sardinijos pakrantės, esantis kapas būtų atvertas, parėmė kultūros ministras Lorenzo Ornaghi.

„Tai gali būti būdas sužinoti, kas jam nutiko, ir galiausiai išsiaiškinti tiesą. Manau, tai labai svarbu“, – kalbėjo G. Garibaldi proanūkė Anita Garibaldi.

„Jei jis tikrai ten, jis turi būti išsaugotas ateičiai. Jei jo ten nėra, galbūt turėtume liautis meluoti turistams, kurie ten vyksta ir sakyti žmonėms „Štai Garibaldi“, o jo ten nėra“, – pridūrė ji.

1807 metais gimęs Giuseppe Garibaldi XIX amžiaus viduryje vadovavo kelioms karinėms kampanijoms, kurios galiausiai leido suvienyti Italiją, šimtmečius iki tol pasidalinusią į nepriklausomas valstybėles, kurias dažnai valdė užsienio jėgos.

G. Garibaldi atminimas įamžintas skulptūrose, jo vardu pavadintos gatvės.

Kai jis mirė, į jo pageidavimus būti kremuotam ir palaidotam paprastai neatsižvelgta, jo kūnas buvo balzamuotas, tačiau šeima mano, kad tai galėjo būti atlikta netinkamai.

Jei DNR tyrimai patvirtins, kad kape Kapreroje iš tiesų palaidotas G. Garibaldi, gali kilti diskusijos, ar užtikrinti, kad jo palaikai būtų tinkamai apsaugoti, ar galiausiai išpildyti jo paskutinį norą, praneša BBC žurnalistas Romoje Alanas Johnstonas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi