Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JAV policija nušovė trylikametį, kuris nešėsi pneumatinį šautuvą

Kalifornijos policija tiria tragišką incidentą, per kurį policijos pareigūnai vidury dienos gatvėje nušovė trylikos metų berniuką, nes jis nešėsi į Kalašnikovo automatą panašų pneumatinį šautuvą.

Kalifornijos policija tiria tragišką incidentą, per kurį policijos pareigūnai vidury dienos gatvėje nušovė trylikos metų berniuką, nes jis nešėsi į Kalašnikovo automatą panašų pneumatinį šautuvą.

Trylikos metų Andy Lopezas žuvo Santa Rosos priemiesčio gatvėje. Tai įvyko apie trečią po pietų ir, liudininkų teigimu, viskas truko ne ilgiau kaip 10 sekundžių.

Du tarnybiniu automobiliu patruliuojantys šerifo padėjėjai pamatė Andy ir nusprendė, kad jis nešasi tikrą Kalašnikovo automatą. Jie privažiavo ir liepė berniukui padėti ginklą, o patys pasislėpė už automobilio durelių ir išsitraukė pistoletus. Policijos pareigūnų teigimu, Andy, kuris į juos stovėjo nugara, bandė atsisukti ir tada vienas iš šerifo padėjėjų paleido tris šūvius. Berniukas parkrito.

Policininkai surakino jam rankas ir iškvietė greitąją, bet vaikas nuo sužalojimų mirė. Tik tada paaiškėjo, kad jis nešėsi ne Kalašnikovą, o į jį panašų pneumatinį šautuvą. Šautuvas buvo ne jo, o jo draugo.

Vietos gyventojai pasipiktino tokiu policijos elgesiu ir priminė, kad per pastaruosius metus pareigūnai čia jau nušovė du žmones ir šie incidentai vis dar tiriami.

„Yra juk skirtumas tarp šaltakraujo žudiko, einančio gatve su ginklu rankoje, ir berniuko, kuris nešasi pneumatinį šautuvą“, – sako A. Lopezo draugas Gabriel Roque.

Santa Rosos policija suspendavo abu incidente su A. Lopezu dalyvavusius pareigūnus ir pradėjo tyrimą. Pagal oficialią versiją pirmas pradėjęs šaudyti policininkas pasakė, kad nematė A. Lopezo veido, bet jam pasirodė, kad į Kalašnikovą panašaus ginklo vamzdis pradėjo suktis ir kilti į viršų ir jis palaikė tai rimta grėsme sau, savo partneriui ir aplinkiniams.

Pastaruoju metu JAV nuolat pasitaiko žudynių mokyklose. Naujausias toks incidentas užfiksuotas Nevadoje. Ten devintokas nušovė mokytoją, sunkiai sužeidė du moksleivius ir tada nukreipė ginklą į save.