Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Indija ir Kinija pasirašė pasienio susitarimą

ELTA 2015.09.08 13:45

Indija ir Kinija pasirašė sutartį dėl pasienio saugumo bendradarbiavimo, kad būtų sumažinta įtampa, skelbia BBC.

Indija ir Kinija pasirašė sutartį dėl pasienio saugumo bendradarbiavimo, kad būtų sumažinta įtampa, skelbia BBC.

Sutartimi siekiama pagerinti dviejų šalių kariuomenių santykius.

Susitarimas pasirašytas per Indijos ministro pirmininko Manmohano Singho vizitą Pekine. Kinijos premjero Li Keqiango teigimu, tai padės pasienyje užtikrinti „taiką, ramybę ir stabilumą“.

Indija ir Kinija 1962 metais trumpai kariavo dėl pasienio. Nuo to laiko šalys viena kita nepasitiki. Kinija reiškia pretenzijas į 90 tūkst. kvadratinių kilometrų teritoriją į rytus nuo ginčytinos sienos. Indija su šiais reikalavimas nesutinka ir tvirtina, kad Kinija okupavo 38 tūkst. kvadratinių kilometrų Indijos teritorijos.

Šalys siekia užtikrinti, kad kivirčai nepablogins gerėjančių santykių.

„Premjeras M. Singhas ir aš nusprendėme, kad Kinija ir Indija turi gerokai daugiau bendrų interesų nei skirtumų, – per spaudos konferenciją salė L. Keqiangas . – Kinija ir Indija – dvi senos civilizacijos. Mūsų žmonės išmintingi ir vyriausybės gali išspręsti nesutarimus dėl pasienio, kad tai nepakenktų mūsų dvišalių santykių interesams“.

Premjerai trečiadienį per susitikimą taip pat aptarė prekybos klausimus. Indija siekia didesnio priėjimo prie Kinijos rinkos ir nori pritraukti kinų investicijų.

Kinija yra viena pagrindinių Indijos prekybos partnerių. Šios dvi kaimynės Azijoje yra tankiausiai gyvenamos valstybės visame pasaulyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi