Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rusija boikotuos laivybos teismą dėl „Greenpeace“ laivo

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Rusija trečiadienį pareiškė, kad boikotuos laivybos teismo procesą, kurio siekia Nyderlandai dėl areštuotų žaliųjų organizacijos „Greenpeace“ laivo 30 įgulos narių likimo.

Rusija trečiadienį pareiškė, kad boikotuos laivybos teismo procesą, kurio siekia Nyderlandai dėl areštuotų žaliųjų organizacijos „Greenpeace“ laivo 30 įgulos narių likimo.

Laivas sulaikytas „Greenpeace“ protesto prieš naftos gavybą Arktyje metu.

„Rusija informavo Nyderlandus ir Tarptautinį jūrų teisės tribunolą, (...) kad neketina dalyvauti tribunolo posėdžiuose“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas, kurį citavo valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ ir kurio pavardė nenurodoma.

Nyderlandai pirmadienį paskelbė, kad patraukė Rusiją į pasaulinį jūrų teisės teismą dėl „Greenpeace“ ledlaužio „Arctic Sunrise“, kuris plaukioja su Olandijos vėliava, ir jo įgulos likimo.

Rusų pareigūnai apkaltino aplinkosaugos organizacijos narius piratavimu, už kurį gali būti skirta 15 metų laisvės atėmimo. Tie „Greenpeace“ nariai rugsėjo mėnesį atviroje jūroje surengė protestą prieš Rusijos valstybinės energetikos milžinės „Gazprom“ Arktyje vykdomus naftos gavybos darbus.

Aktyvistai iš 18 valstybių iki lapkričio 24-osios buvo uždaryti tardymo izoliatoriuje Rusijos šiauriniame Murmansko regione.

Olandų vyriausybė sakė, jog tikisi, kad Hamburge įsikūrusio tribunolo posėdis įvyks per dvi ar tris savaites.

Tokie teisiniai veiksmai yra antras olandų vyriausybės žingsnis jai siekiant „Greenpeace“ aktyvistų paleidimo.

Nyderlandai taip pat pradėjo arbitražo veiksmus prieš Rusiją.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas „RIA Novosti“ sakė, jog Maskva taip pat informavo Hagą, kad „nepriima“ arbitražo teismo sprendimų, nes jie gali prieštarauti Rusijos federaliniams įstatymams.

Dėl sulaikymo diskutuos EP

Tuo metu trečiadienio pavakare Strasbūre Europos Parlamento (EP) nariai kartu su Europos komisija bei ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos užsienio reikalų viceministru Vytautu Leškevičiumi aptars „Greenpeace“ aktyvistų sulaikymą Rusijoje, kuriems pareikšti kaltinimai piratavimu.

Reaguodami į jų protestus prieš „Gazprom“ naftos platformą, kuria ketinama išgauti naftą Barenco jūroje, Rusijos pasieniečiai rugsėjo 19-ąją sulaikė „Greenpeace“ laivą ir jo įgulą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi