Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Demokratijos šauklei Aung San Suu Kyi įteikta 23 metus laukta premija

Antradienį Nobelio taikos premijos laureatei Aung San Suu Kyi įteikta prieš 23 metus skirta Sacharovo premija.

Antradienį Nobelio taikos premijos laureatei Aung San Suu Kyi įteikta prieš 23 metus skirta Sacharovo premija.

Birmos (Mianmaro) kovotojai ir opozicijos lyderė atvyko į Strasbūrą, kur šiuo metu vyksta plenarinė sesija. Antradienio vidurdienį specialioje Europos Parlamento (EP) ceremonijoje ji priėmė 1990-aisiais – per didžiausias buvusio Mianmaro karinio režimo represijas –skirtą premiją.

„Laisvė būtina žmonijos pažangai. Jei nustosime už ją kovoti, sustabdysime žmonijos pažangą“, – Strasbūre kalbėjo laureatė. 

Premija jai buvo skirta, kai kariškiai ignoravo rinkimų rezultatus, rodžiusius opozicinės Nacionalinės lygos už demokratiją (NLD) pergalę, o kruvinas liaudies sukilimas buvo numalšintas.

Demokratijos šauklei namų areštas buvo panaikintas vos prieš trejus metus – 2010-ųjų lapkritį. Aung San Suu Kyi siekia kandidatuoti 2015 metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

EP suteikia savo „premiją už žmogaus teisių apsaugą“ kartu su 50 tūkst. eurų (172,6 tūkst. litų) piniginiu prizu. Sacharovo premiją kasmet skiria EP išskirtinėms asmenybėms ir organizacijoms, kovojančioms prieš priespaudą, neteisybę bei nepakantumą.

Disidento Andrejaus Sacharovo vardu pavadinta premija – viena iš EP premonių, skirtų skatinti žmogaus teises ir demokratiją pasaulyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi