Naujienų srautas

Pasaulyje2013.10.22 16:12

Dėl sprogimo autobuse Volgograde įtariama 30-metė mirtininkė

BNS 2013.10.22 16:12

Rusijos teisėsaugininkai nustatė, kad teroro aktą Volgograde įvykdė Dagestano gyventoja; tai agentūrai „Interfax“ pranešė Tyrimų komiteto atstovas Vladimiras Markinas.

Rusijos teisėsaugininkai nustatė, kad teroro aktą Volgograde įvykdė Dagestano gyventoja; tai agentūrai „Interfax“ pranešė Tyrimų komiteto atstovas Vladimiras Markinas.

„Pirminiais duomenimis, susisprogdino Dagestano gyventoja – 30-metė Naida Asijalova; tai patvirtina ir viena likusi gyva to reiso keleivė“, – sakė V. Markinas.

Anksčiau naujienų agentūrai „Interfax“ šaltinis Dagestano teisėsaugos sistemoje pranešė, kad mirtininkė galėjo būti vieno maskviečio žmona.

„Tikrinama informacija apie tai, kad susisprogdinti galėjo Naida Asijalova, Maskvos gyventojo Dmitrijaus Sokolovo žmona“, – sakė pašnekovas.

„Operatyviniais duomenimis, jiedu kartu mokėsi vienoje Maskvos aukštųjų mokyklų, kur ji užverbavo jį. Sokolovas persikraustė į Dagestaną ir perėjo į pogrindį. Dabar jis ieškomas kaip Machačkalos banditų grupės dalyvis“, – paaiškino jis.

Kitas šaltinis Volgogrado srities teisėsaugos organuose sakė agentūrai „Interfax“, kad pirminiai tyrimo duomenys rodo, jog teroro aktą autobuse Volgograde įvykdė mirtininkė.

„Ji neseniai priėmė islamą ir yra vieno banditų grupuotės vadeivos žmona“, – sakė pašnekovas ir pridūrė, kad netoli sprogimo vietos rasti jos dokumentai.

Apžiūrint išpuolio vietą rasta viena nesprogusi granata.

Remiantis Tyrimų Komiteto atstovu Vladimiru Markinu buvo pranešta, kad sprogimas įvyko apie 14 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku reisiniame autobuse. Žuvo mažiausiai penki žmonės, dar daugiau kaip 20 kreipėsi į medikus pagalbos, septynių sužeistųjų būklė sunki.

Sprogimo metu autobusas, kursuojantis tarp Valstybinio universiteto ir kino teatro „Jubileinyj“, stovėjo visuomeninio transporto stotelėje „Lesobaza“, Lazorevo gatvėje Volgograde.

Nepaprastųjų situacijų ministerijos duomenimis, medikų pagalbos paprašė 27 žmonės.

Pradėta baudžiamoji byla pagal Rusijos Baudžiamojo kodekso straipsnius dėl teroro akto, žmogžudystės ir neteisėto naudojimosi ginklais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi