Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Teroro banga Irake: per virtinę atakų žuvo bent 49 žmonės

BNS 2015.09.08 13:45

Dvigubas sprogdinimas, kuris sekmadienį nusinešė dešimtis žmonių gyvybių vienoje Bagdado kavinėje, tapo viena iš devynių visame Irake tą dieną mirtininkų sprogdintojų atakų, šalį krečiant didžiausiam smurtui per pastaruosius penkerius metus.

Dvigubas sprogdinimas, kuris sekmadienį nusinešė dešimtis žmonių gyvybių vienoje Bagdado kavinėje, tapo viena iš devynių visame Irake tą dieną mirtininkų sprogdintojų atakų, šalį krečiant didžiausiam smurtui per pastaruosius penkerius metus.

Visoje šalyje sekmadienį per atakas žuvo 49 žmonės. Šiais metais itin suintensyvėjęs smurtas, įskaitant tarpkonfesinio pobūdžio išpuolius, didina nerimą, kad Irake atsinaujins didžiulio masto kraujo liejimas, panašus į vykusį 2006–2007 metais.

Skaudžiausio išpuolio taikiniu tapo viena kavinė Bagdado pietiniame šiitiškame al Amilo rajone, kur detonavus pakelės bombai ir susisprogdinus mirtininkų žuvo bent 34 žmonės, o dar apie 50 buvo sužeisti, pranešė saugumo ir medicinos pareigūnai.

Kaip nurodė policija, prie kavinės sprogus bombai, ten susirinko žmonių minia, o tuomet sprogstamąjį užtaisą detonavo mirtininkas.

Gelbėtojai greitai išvalė sprogdinimų vietą, nepalikdami beveik jokių išpuolio ženklų, tuo tarpu policijos specialiųjų pajėgų nariai apsupo įvykio vietą, sakė AFP žurnalistas.

Kovotojai šiemet ne kartą yra smogę kavinėms Bagdade ir kitur Irake – taip pat kitose vietose, kur susirenka daug žmonių, tokiose kaip turgavietės, mečetės ir futbolo stadionai.

Sekmadienį aštuoni mirtininkai sprogdintojai taip pat atakavo Ravos mieste, esančiame į šiaurės vakarus nuo Bagdado, netoli sienos su Sirija. Per tuos išpuolius žuvo aštuoni žmonės, o dar 28 buvo sužeisti.

Tarp aukų buvo trys Ravos rajono, priklausančio Ambaro provincijai, vietos tarybos nariai, trys policininkai, vaikas ir dar vienas asmuo, gydytojas Waelas Fawzi sakė AFP, patvirtinęs sužeistųjų skaičių.

Policijos kapitonas Mohammedas Ahmedas al Rawi sakė, Trys mirtininkai, iš kurių du atėjo pėsčiomis, o vienas atvažiavo sprogmenų prikrautu automobiliu, detonavo bombas prie to rajono policijos būstinės. Dar vienas sprogdintojas užminuotą automobilį nukreipė į armijos patikros postą prie pagrindinio įvažiavimo į miestą.

Be to, trys pėstieji sprogdintojai ir vienas automobilį vairavęs mirtininkas atakavo vietos administracijos būstinę, kurioje vyko pareigūnų susitikimas. sakė vietos tarybos narys Suhaibas al Rawi.

Kovotojai, tarp jų susiję su tarptautiniu teroristų tinklu „al Qaeda“, dažnai atakuoja Irako saugumo pajėgas ir kitus vyriausybės darbuotojus.

Sekmadienį dar viena pakelės bomba ir užminuotas automobilis sprogo prie vieną aukštą policijos pareigūną vežusios automobilių kolonos į šiaurę nuo sostinės. Per tą išpuolį žuvo šeši žmonės; dar septyni buvo sužeisti.

Viename pietiniame Bagadado rajone buvo nušautas mėsos pardavėjas, o pakelės bomba, sprogusi sostinėje vakariniame Gazalijos rajone, sužeidė šešis žmonės.

Šį mėnesį Irake per smurto išpuolius žuvo jau daugiau nei 480, o nuo metų pradžios – per 5 150 žmonių, įskaitant naujausių atakų aukas, rodo AFP statistika, pagrįsta saugumo ir medicinos šaltinių informacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi