Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Pirmąjį gėjų paradą Juodkalnijos sostinėje aptemdė smurtas

BNS 2015.09.08 13:45

Juodkalnijos policija sekmadienį susirėmė su šimtais protestuotojų, kurie svaidė akmenis ir petardas į itin konservatyvioje šalies sostinėje surengto pirmojo gėjų parado dalyvius.

Juodkalnijos policija sekmadienį susirėmė su šimtais protestuotojų, kurie svaidė akmenis ir petardas į itin konservatyvioje šalies sostinėje surengto pirmojo gėjų parado dalyvius.

Pareigūnai vaikė protestuotojus ašarinėmis dujomis ir guminėmis lazdomis, gindami eitynių dalyvius Podgoricos mieste, kuris yra šios Balkanų šalies, siekiančios tapti Europos Sąjungos (ES) nare, sostinė, pranešė vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Dešimtys žmonių buvo suimti, o viena ligoninė nurodė, kad buvo sužeisti 18 policininkų, iš jų vienas – sunkiai.

Seksualinės mažumos vis dar patiria diskriminaciją šioje mažoje buvusioje Jugoslavijos respublikoje, turinčioje 650 tūkst. gyventojų.

Apklausos rodo, kad 70 proc. Juodkalnijos gyventojų homoseksualumą laiko liga, o 80 proc. įsitikinę, kad tai turėtų likti privačiu dalyku.

„Nuo šiandienos LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) bendruomenė nebėra nematoma Juodkalnijoje, tačiau mes tęsime kovą už savo teises“, – vienas iš organizatorių Danijelis Kalezičius sakė eitynių dalyviams, kurie mojavo vaivorykštės spalvų vėliavomis ir nešė transparantus su užrašais „Tokios pačios teisės kiekvienam“.

Juodkalnijos vyriausybė palaikė šią demonstraciją, kurioje dalyvavo žmogaus ir mažumų teisių ministras Suadas Numanovičius.

Pirmasis gėjų paradas Juodkalnijoje buvo surengtas liepą pajūrio mieste Budvoje, tačiau jį taip pat temdė smurtas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi