Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Liuksemburgo rinkimų prognozė: pergalę vėl švęs valdantieji

Viename iš pagrindinių Europos Sąjungos finansų centrų – Liuksemburge – užsidarė parlamento rinkimų apylinkės. Pergalė prognozuojama valdantiesiems.

Viename iš pagrindinių Europos Sąjungos finansų centrų – Liuksemburge – užsidarė parlamento rinkimų apylinkės. Pergalė prognozuojama valdantiesiems.

Mažiau gyventojų nei Vilnius turinti Didžioji Liuksemburgo Kunigaikštystė – viena iš politiškai stabiliausių ir turtingiausių Europos šalių, tad nenuostabu, kad sekmadienį vykusiuose parlamento rinkimuose pergalė vėl prognozuojama jau 4 kadencijas iš eilės premjeru buvusiam Jeanui-Claude`ui Junckeriui – centro dešinės krikščionių socialinės liaudies partijos vadovui.

Ši partija Liuksemburgą valdo nuo pat Antrojo pasaulinio karo su vienos kadencijos išimtimi. Veikiausiai valdys ir toliau, nepaisant to, kad šie rinkimai – išankstiniai. Juos paskelbti Didįjį Kunigaikštį paprašė pats premjeras, mažesnių koalicijos partnerių kaltintas nesugebant susidoroti su valdžia pikntnaudžiaujančiomis specialiosiomis tarnybomis, kurios neva sekė politikus bei pirko nuosavybę privačiam naudojimui.

Balsavimas Liuksemburge privalomas, tad rinkėjų aktyvumas rinkimuose aukštas ir tikėtina, kad už sąžiningumą nuo 1995-ųjų premjeru esantis J. C. Junckeris, ilgiausiai valdžios postą turintis Europos Sąjungos lyderis, antros pagal mažumą Sąjungos šalies premjeru taps ir darkart, jei tik krikščionys liaudininkai sugebės vėl užimti daugiau nei 30 iš 60 vietų Liuksemburgo parlamente.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi