Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Belgijoje sudužęs lėktuvas nukrito jau antrą kartą

BNS 2015.09.08 13:45

Lėktuvas, kuriam sudužus Belgijoje žuvo pilotas ir visi 10 juo skridusių parašiutininkų, tarp jų – pirmam šuoliui gimtadienio proga pasiryžusi moteris, buvo nukritęs ir anksčiau, pranešama sekmadienį.

Lėktuvas, kuriam sudužus Belgijoje žuvo pilotas ir visi 10 juo skridusių parašiutininkų, tarp jų – pirmam šuoliui gimtadienio proga pasiryžusi moteris, buvo nukritęs ir anksčiau, pranešama sekmadienį.

Lėktuvas, kuris sudužo šeštadienį po pietų, buvo 44 metų senumo, skraidęs daugiau kaip 11 tūkst. valandų, rašo laikraštis „La Libre Belgique“.

Tas mažas lėktuvas pakilo iš nedidelio oro uosto netoli Namiūro miesto vidurio Belgijoje, skraidindamas vietos parašiutininkų klubo narius. Jis sudužo po 20 minučių netoli Fernelmono miestelio į pietryčius nuo Briuselio.

Visi lėktuvu skridę žmonės buvo Belgijos piliečiai.

2000 metais tas šveicarų gamybos „Pilatus PC-6 Turbo Porter“ buvo nukritęs viename aerodrome. Tąsyk buvo sužeisti pilotas ir 10 keleivių, sakoma straipsnyje.

2002 metais lėktuvas buvo atstatytas ir parduotas kompanijai „Namur Air Promotion“, kuri jį be jokių problemų eksploatavo iki pat praeito šeštadienio.

„Juodosios dėžės“ jame nebuvo, todėl tyrėjai, siekdami nustatyti katastrofos priežastis, turi išanalizuoti nuolaužas, surinkti liudininkų parodymus ir patikrinti techninės priežiūros įrašus.

Keli liudininkai sakė, kad skrydžio metu matė, kaip nulžta dešinysis lėktuvo sparnas.

Vienas liudininkas, Benoit Piersonas, sakė nuskubėjęs prie lėktuvo, kai pamatė jį krintant. „Vienas keleivių dar buvo gyvas, sudaužytas, bet gyvas“, – pasakojo jis vietos televizijai.

„Kiti keleiviai paskutinę minutę iššoko. Jie žuvo lauke“, – pridūrė jis.

Templu savivaldybės parašiutininkų klubo, kuriam priklausė dauguma aukų, instruktorius Nicolas Hormansas sakė, kad lėktuve buvę žmonės neturėjo daug galimybių išsigelbėti.

Karalius Philippe'as šeštadienio pavakarę apsilankė katastrofos vietoje, o premjeras Elio di Rupo pareiškė užuojautą aukų šeimoms.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi