Pasaulyje

2013.10.19 12:02

JAV spaudžia Sirija įleisti humanitarinę pagalbą badaujantiems

ELTA 2013.10.19 12:02

JAV paragino Sirijos vyriausybę leisti nedelsiant teikti pagalbą badaujantiems civiliams Damasko priemiesčiuose, praneša BBC.

JAV paragino Sirijos vyriausybę leisti nedelsiant teikti pagalbą badaujantiems civiliams Damasko priemiesčiuose, praneša BBC.

Vašingtonas teigia, kad kelių mėnesių trukmės karinių pajėgų ir sukilėlių susirėmimai paliko daug žmonių be maisto, vandens ir vaistų. JAV valdžios ataskaitos taip pat rodo, kad vaikai miršta nuo prastos mitybos vos už kelių kilometrų nuo prezidento Bashar al Assad rūmų.

Mažiausiai trys Damasko priemiesčiai kelis mėnesius buvo apsiausti Sirijos vyriausybės karinių pajėgų - padėtis tapo tokia beviltiška, kad šią savaitę musulmonų dvasininkai išleido religinį nutarimą leisti žmonėms valgyti įvairius islamo religijos draudžiamus gyvūnus, kad tik išgyventų.

JAV valstybės departamento atstovė Jen Psaki sakė: „Mes raginame Sirijos režimą nedelsiant patvirtinti leidimą praleisti į apgultus rajonus pagalbos gurguoles“. Ji įspėjo, kad „asmenys, atsakingi už žiaurumus Damasko priemiesčiuose ir visoje Sirijoje, turi būti identifikuoti ir patraukti atsakomybėn“.

Ji pridūrė, kad viename iš regionų – Mudamijos priemiestyje – „žmonės gyvena be būtiniausių patogumų beveik metus, o režimo draudimas į regioną tiekti humanitarinę pagalbą tūkstančiams civilių yra neprotingas“.