Pasaulyje

2012.07.26 11:47

Po 12 m. pertraukos Šiaurės Korėja vėl mėto propagandinius lapelius Pietų Korėjoje

LRT.lt2012.07.26 11:47

Šiaurės Korėja išmėtė propagandinius lapelius Pietų Korėjos pasienio zonose pirmą kartą per 12 metų, pranešė Pietų Korėjos gynybos ministerija.

Šiaurės Korėja išmėtė propagandinius lapelius Pietų Korėjos pasienio zonose pirmą kartą per 12 metų, pranešė Pietų Korėjos gynybos ministerija.

Nuo liepos 21 d. buvo surinkta tūkstančiai lapelių, nukreiptų prieš Pietų Korėjos valdžią – jie buvo perskraidinti per sieną naudojant balionus, rašo bbc.co.uk.

Šiaurės ir Pietų Korėjos formaliai vis dar kariauja – 1950–1953 metų Korėjos karinis konfliktas baigėsi paliaubomis, bet taikos sutartis niekada nebuvo pasirašyta.    

Abi pusės daugelį metų užsiima propaganda. 

„Šiaurės Korėja naudoja balionus siųsti propagandiniams lapeliams – jie buvo rasti išmėtyti pasienio zonose“, – Pietų Korėjos gynybos ministerijos atstovą citavo naujienų agentūra AFP.

Anot naujienų agentūros „Yonhap“, lapeliuose kritikuojama Pietų Korėjos prezidento Lee Myung-bako vyriausybė, ji kaltinama planuojanti pasiųsti dezertyrą sunaikinti Šiaurės Korėjos velionio lyderio Kim Il-sungo statulą.

Pietų Korėjos Gynybos ministerijos teigimu, toks propagandos lapelių siuntimas – pirmas kartas nuo 2000 metų.  

Įtampa tarp Korėjų padidėjo atėjus į valdžią prezidentui Lee Myung-bakui, kuris pagalbos teikimą Šiaurės Korėjai susiejo su šios pažanga atsisakant branduolinės programos.  

Pietų Korėjos aktyvistai taip pat reguliariai siunčia propagandos lapelius per sieną. Taip pat buvo pranešimų, kad šios šalies vyriausybė siuntė tokius lapelius į Šiaurės Korėją po to, kai 2012 m. lapkritį Šiaurės Korėjos artilerija apšaudė Pietų Korėjai priklausančią Jonpjongo salą, o pastaroji irgi atsakė šūviais.

Propagandiniame kare tarp abiejų Korėjų, naudojami ne tik balionais skraidinami lapeliai, bet taip pat garsiakalbiai bei lentos su žinutėmis pasienyje.

Propagandiniuose lapeliuose, kuriuos siunčia Pietų Korėjos aktyvistai, paprastai rašoma apie laisvę ir demokratiją, taip pat kritikuojami Šiaurės Korėjos lyderiai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.