Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kalinama „Pussy Riot“ narė atnaujino bado streiką

BNS 2015.09.08 13:45

Rusijoje kalinama merginų pankroko grupės „Pussy Riot“ narė Nadežda Tolokonikova atnaujino bado streiką, kai nebuvo patenkintas jos prašymas perkelti į kitą pataisos koloniją, penktadienį pranešė jos vyras Piotras Verzilovas.

Rusijoje kalinama merginų pankroko grupės „Pussy Riot“ narė Nadežda Tolokonikova atnaujino bado streiką, kai nebuvo patenkintas jos prašymas perkelti į kitą pataisos koloniją, penktadienį pranešė jos vyras Piotras Verzilovas.

Jis sakė naujienų agentūrai „Interfax“, kad ketvirtadienį N.Tolokonikova buvo grąžinta iš gydymo įstaigos, į kurią pakliuvo pablogėjus sveikatai dėl ankstesnio bado streiko, į 14-ąją pataisos koloniją Mordovijos regione, kurioje ji buvo laikoma anksčiau.

„Netikėtas naktinis Tolokonikovos perkėlimas į koloniją įvyko pažeidžiant anksčiau paskelbtus Rusijos FSIN (Federalinės bausmių atlikimo tarnybos) centrinio aparato pažadus palikti Nadeždą gydykloje arba perkelti ją į kitą regioną, – sakė P. Verzilovas. – Šiuo metu Nadežda yra 14-osios pataisos kolonijos medicinos skyriuje ir dėl šio perkėlimo, vykdydama anksčiau paskelbtą pažadą, atnaujina bado streiką.“

Pasak jo, Rusijos tiriamasis komitetas patvirtino N.Tolokonikovos advokatams, kad ji buvo grąžinta į tą pačią koloniją.

Anksčiau penktadienį FSIN Mordovijos padalinio atstovė Marina Chanijeve sakė „Interfax“, kad „Pussy Riot“ narė buvo grąžinta į koloniją, pagerėjus jos sveikatos būklei.

N.Tolikonikova rugsėjo 23 dieną paskelbė bado streiką, kuri protestuodama prieš „grasinimus nužudyti“ ir „vergiškas darbo sąlygas“. Į ligoninę ji buvo perkelta rugsėjo 30-ąją, o spalio 1-ąją bado streiką nutraukė, žadėdama vėl atsisakyti maisto, jeigu nebus įvykdyti jos reikalavimai, įskaitant dėl perkėlimo į kitą koloniją.

Vienam Valstybės Dūmos nariui pasiųstame laiške N.Tolokonikova teigė bado streiką ne nutraukusi, o tik sustabdžiusi, smarkiai pablogėjus sveikatos būklei ir prasidėjus komplikacijoms.

Trys grupės „Pussy Riot“ narės – N. Tolokonikova, M. Aliochina ir Jekaterina Samucevič – pernai buvo nuteistos dėl 2012 metų vasarį surengtos „pankų maldos“ Kristaus Išganytojo katedroje Maskvoje, per kurią kritikavo V. Putiną ir su juo glaudžius ryšius palaikančią Rusijos Ortodoksų Bažnyčią.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Pernai spalį J.Samucevič bausmė buvo sušvelninta, o N.Tolokonikova ir M.Aliochina turėjo likti už grotų iki kitų metų kovo mėnesio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi