Naujienų srautas

Pasaulyje2013.10.18 10:21

Indija ir Kinija ketina pasirašyti pasienio susitarimą

ELTA 2013.10.18 10:21

Indija ir Kinija baigia sudaryti sutartį, kuri padės sumažinti įtampą pasienyje, kol šalys bandys išspręsti teritorinius ginčus Himalajuose, informuoja „Reuters“.

Indija ir Kinija baigia sudaryti sutartį, kuri padės sumažinti įtampą pasienyje, kol šalys bandys išspręsti teritorinius ginčus Himalajuose, informuoja „Reuters“.

Diplomatai skuba pabaigti pasienio gynybos kooperacijos paktą prieš Indijos ministro pirmininko Manmohano Singho vizitą Kinijoje kitą savaitę. Tai mažas žingsnis į priekį sudėtinguose šalies santykiuose, kurie pasižymi tvirtais ekonominiais ryšiais ir tuo pat metu didėjančiu nepasitikėjimu.

Gegužės mėnesį baigėsi trijų savaičių konfrontacija Himalajų vakaruose, kuri prasidėjo, kai Kinijos kariai įsikūrė stovyklą Indijos teritorijoje už maždaug 10 kilometrų nuo ginčytinos sienos. Kinija neigė, kad kariai įžengė į Indijos teritoriją.

Pagal naują susitarimą, abi šalys iš anksto praneš apie pasienio patrulius. Indija ir Kinija užtikrins, kad jų patruliai vieni kitų „nesekiotų“. Šiomis priemonėmis norima sumažinti konfrontacijų tikimybę. Be to, susitarta nutiesti tiesioginę ryšio liniją tarp aukščiausio rango pareigūnų. Iki šiol kontaktus turėjo tik žemesnio lygio pareigūnai.

Indija ir Kinija 1962 metais trumpai kariavo dėl pasienio. Nuo to laiko šalys viena kita nepasitiki. Kinija reiškia pretenzijas į 90 tūkst. kvadratinių kilometrų teritoriją į rytus nuo ginčytinos sienos. Indija su šiais reikalavimas nesutinka ir tvirtina, kad Kinija okupavo 38 tūkst. kvadratinių kilometrų Indijos teritorijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi